Wpis z mikrobloga

Dobra, bo bylo pare osob, które rzeczywiście czerpią informacje z wykopu i już srają po majtach, że Duda wprowadzi stan wojenny od poniedziałku, nawet moj ogarniety ziomek do mnie przed chwila pisał, że ciotka ma znajomą, która coś tam wie xD.

Więc po pierwsze to nie bedzie zaden stan wojenny, tylko minister zdrowia, nie w żadnej tajemnicy, ale wprost bodajże dzisiaj na konferencji zapowiedział, że władze myślą nad wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Taki stan ogłasza się na podstawie delegacji ustawowej z art. 46 Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, ogłasza wojewoda lub minister właściwy do spraw zdrowia i tak rzeczywiscie może zostać ogłoszone czasowe ograniczenie przemieszczania się i tak może zostać ograniczone czasowe funkcjonowanie pewnych instytucji, ale to nie jest nic tajnego ani ukrywanego przed Wami. Żadna znajoma z ministerstwa nie przenosi tej tajemnej wiedzy, tylko powiedział o tym wprost minister zdrowia.
#koronawirus
  • 18
@Rower_Lewandoski codziennie coraz bardziej radykalne środki wprowadzają, w którym momencie zaprzestaną? Tego nie wie nikt. To co jest pewne, to to, że trzeba wyhamować wirusa, a że my traktujemy te 14 dni jako wakacje i można hehe na zuberka i harnasia iść z resztą cymbałów to co ja koge powiedzieć. Powtórzę się, to nie wirus bedzie wykańczał, tylko my sami.

@niezdiagnozowany j/w
@niezdiagnozowany bedzie niestety. Jutro strzelam, że będzie jak przed świętami sklepach, czyli ludziom mogą puścić nerwy. Powtarzam MOGĄ. Jeski chodzi o liczbę zarażonych, to samo stwierdzenie: "spodziewamy się w najbliższych dniach wzrostu zachorowań" interpretuje w ten sposób, ze już jest tego dużo, ale nie możemy powiedzieć w jednym momencie, bo wtedy kompletnie to wszystko rypnie i ludzie tym bardziej przestaną sie kontrolować. Może niektórzy pomyślą "Chael co ty #!$%@?", "Foliarzu", etc, może
@Chael: mam podobne zdanie, jutro w sklepach bedzie gruby armagedon, bo do ludzi dojdzie dzisiejsza konfa, jeszcze ze zmieniona narracja.

Plus moim zdaniem sporo testow teraz poszlo w uzytek i moga miec podejrzenia co do duzego skoku, plus statystyki z innych panstw na to wskazuja.