Wpis z mikrobloga

Do dziś zastanawiałem się dlaczego nie robimy masowych testów jak korea czy też Niemcy (oba te państwa wykonały ok 200tys testów). Dlaczego mimo tego że wczoraj na konferencji światowej organizacji zdrowia, że przy takiej małej liczbie osób zakażonych "śledzi"/"tropi" się wirusa i testuje się osóby które miały kontakt z osobami zakażonymi i ich rodziny. Tak się to robi z ebolą. U nas wprowadza się od razu separacje zarażonych zamykając szkoły i wprowadzając lockdown od pon. Dziś w radiu na 1 ok 16:45 dowiedziałem się dlaczego tak jest. Wypowiadał się jeden z dyrektorów szpitali. Mianowicie okazały się dwie rzeczy, 1 to taka że polska nie ma zestawów testowych coronawirusa bo ich po prostu nie zakupiła. Polska nie przystąpiła do unijnego programu zakupowego do którego miała szanse przystąpić w styczniu tego roku!!!. Związku z tym należy liczyć tylko na laboratoria nasze, które są w stanie wykonać 2000 testów dziennie !!! To w tym tempie, to 200tys osób przebadamy do czerwca 20. Boże co za cymbały nami rządzą.

**TO KUR* NA SAMOLOTY F35 NAS STAĆ**, a na przystąpienie do programu zakupowego już nie !!

Państwo polskie zdało egzamin, mam nadzieje, że umrze tak z 3 tys osób może wtedy się zorientują, że sytuacja jest poważna. Druga moja niestety mniej prawdopodobna nadzieja to taka, że choroba nie ominie rządzących cymbałów.

#f35 #koronawirus #2019ncov #epidemia #pandemia #panstwozdykty
  • 3