Wpis z mikrobloga

Czy wodnisty katar z zatkanym nosem, sporadyczne nagłe kichanie i zaczerwienione oczy mogą być jednymi z pierwszych objawów koronawirusa covid19? Xylometazolina pomaga na jakiś czas bo odtyka nos, ale kataru nie zatrzymuje.
Od wczoraj wieczora mam takie objawy. Kaszlu nie mam, temperatura 37 czyli w normie. Trochę nic mi się nie chce, mimo że się wyspałem to najchętniej bym się położył i miał obowiązki gdzieś.
¯\_(ツ)_/¯

#koronawirus #medycyna #zegnajciu #epidemia #2019ncov
źródło: comment_15840039791BiHviLpPpa0RXc4yg27G8.jpg
  • 5
@WeezyBaby: Hmm, no ja też lekkie sporadyczne kłucia mam po lewej stronie klatki i z tyłu, ale pocieszam się że to zakwasy potreningowe lub jakieś nerwobólowe też od treningu. Tylko, że we wtorek nie robiłem klaty, a ciężkie martwe ciągi w seriach po 3 i przysiady ze sztangą. Chyba gdyby coś było z płucami to kaszel by wyszedł jako pierwszy objaw, a nie jakieś bóle.
Dzisiaj odpuszczam trening siłowy na pewno.
@Squatlifter: co do zasady katar nie jest jednym z objawów, aczkolwiek zdarzały się takie przypadki (około 0.5%). Główne to: suchy kaszel, gorączka, bóle głowy, mięśni i stawów i na końcu trudności z oddychaniem > w tym momencie kontakt z pogotowiem, inaczej nigdzie się już nie dopchasz