Wpis z mikrobloga

Mam sporą sumkę w funduszach AXA oraz dużo większą jeszcze do zainwestowania. Zastanawiam się nad wykupem tych funduszy, wycofując się dzisiaj straciłbym około 10% wracając do poziomu z października. Poczekałbym na dalsze spadki kupił w jeszcze większym dołku itd. Ma to jakiś sens? Czy to co mam funduszach zostawić tam na 6 miesięcy czy rok, aż, wszystko się uspokoi?

#gielda
  • 8
  • Odpowiedz
@Prezes: Pierwsze co to musisz sobie odpowiedzieć, jak widzisz obecną sytuację, czy za 6-12-18 miesięcy nie będzie po tym śladu - jeśli tak uważasz, to przy decyzji weź pod uwagę, że na polskiej giełdzie jest już mega tanio. Jest też kwestia tego, czy nie miałbyś problemu z przetrzymaniem czasu, gdy byłbyś np 10-30% na minusie. Ostatnia kwestia to gdzie te fundusze axa inwestują, czy w Polsce czy zagranicą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pixon: Jest to pewne? Z serwisu do zarządzania wynika, patrząc po interfejsie, że kwota wykupi to ta którą widzę pomniejszona o opłaty, ale nie jeszcze czekająca na wycenę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Traderrr: Fundusze są inwestowane w Polsce, mogę też przeboleć stratę w pewnym okresie czasu. Podejrzewam też, że te w przeciągu 6 miesięcy panika zacznie spadać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Prezes Jeśli jest to fundusz inwestujący w akcje, to spadki, które widzisz dzisiaj de facto miały miejsce wczoraj albo przedwczoraj. Pamiętaj, że inwestycja w fundusze nie jest tak płynna jak bezpośrednio w akcje.
  • Odpowiedz