Wpis z mikrobloga

Siema. Pisałem wczoraj o swoim problemie. Niejako z niego wybrnąłem, ale "niby tak, ale kur... nie do końca".

Zrobiłem sobie w projekcie .env z konfiguracją "NODE_PATH": "src", żeby można było adresować moduły od src w górę, a nie bez sensu cofać się za pomocą "../../../..etc./".

Z tym, że eslint nie podpowiada mi w VSC co to za plik. Podkreślam, że webpack poprawnie odtwarza projekt, ale potrzebuję żeby VSC podpowiadał mi ścieżkę, a także żebym mógł błyskawicznie przechodzić do wybranego komponentu klikając na tą ścieżkę.

Próbowałem zrobić jsconfig.json z poniższą konfiguracją. Edytor wtedy łaskawie podpowiada mi te ścieżki, natomiast wykrzacza mi aplikację przy kompilowaniu i sypie błędem, że ścieżki są niepoprawne.

{
"compilerOptions": {
"baseUrl": ".",
"paths": {
"*":["src/*"]
}
}
}

#react #javascript #vscode #frontend
  • 7
@FiranMercury: co rozumiesz przez "eslint nie podpowiada"? eslint jedyne co może zrobić, to wypluć błąd w takiej sytuacji, że nie rozpoznaje pliku. Ale z podpowiadaniem ścieżek nie ma nic wspólnego.

Plik jsconfig.json jest prawdopodobnie poprawnym rozwiązaniem tego problemu dla VSC (chociaż nie wiem, czy Twoja konfiguracja jest poprawna).

Jesteś pewien, że webpack wie o Twojej zawartości pliku .env i potrafi poprawnie zbudować projekt po tym, jak zmienisz importy? W zrzucie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oMatej: o, ktoś z konkretami.

To prawda, miałem wtedy .env w złym miejscu. Ja już ten plik przeniosłem. Projekt normalnie mi się po tym uruchamiał ze ścieżkami typu App/App.

Problem w tym, że visual studio code nie wie co to z plik, nie rozumie takiej ścieżki więc mi nic w tej sprawie nie podpowiada.

Stworzyłem powyższą konfigurację jsconfig.json mając nadzieję, że to poprawi sytuację w edytorze. Tak się stało - edytor