Wpis z mikrobloga

Mirki!! Jadę jutro po crossiwo! Jestem zielony w temacie, ale zachaczę o sklep (typowo cross enduro) po podstawowe zakupy. Przez kilka najbliższych dni, żeby nie kupić pohopnie jakiegoś shitu- bede jeździł w kasku i butach ze sporta. Podpowiedzcie proszę co najbardziej potrzebnego kupić od razu? Moto 250ccm 4t, narazie na liście zakupów zestaw filtrowo-olejowy, stojak do maszyny i filtr powietrza. Zastanawiam się czy nie kupić doraźnie jakiś rękawiczek noname, chyba że od razu podpowiecie mi coś sensownego ;) Czekam na sugestie co dopisać do listy zakupów :P Z góry dzięki!! :)
#cross #enduro #motocross
  • 6
Akurat buty na crossa to kup, czasem przy glebie na bok motor nogę przygniata. Buty w teren są wyższe i sztywniejsze i mocniejsze, ze sporta mogą sie nie sprawdzić. A tak to buzer i nakolanniki ważne ze stroju, te nie muszą być wyszukane, ja jeżdzę od paru lat w prostym buzerze i zwykłych nakolannikach. Po kupnie zmień olej od razu
Rękawiczki koniecznie, każde będą lepsze niż nic. Buty kask podstawa. Kumpel jeszcze zachwalał ochraniacze na kolana, miał jakąś przygodę i nie rozwalił nogi. A żółwik? Nie wiem jak w crosie się sprawdza. Zobacz jak masz poprowadzony wydech i czy jak moto się przewróci i cie przygniecie nie wypali dziury w nodze.
Jak masz gaźnik to wyjmij świecę i obejrzyj czy jest dobry kolor, czy skład mieszanki jest ok. Olej w silniku dostaje po d.. więc go zmieniaj. Obejrzyj linki od gazu, czy nie są pozałamywane, poprzecinane pancerze i czy się nie blokują. Luz na główce zobacz. Czasem warto zmienić olej w lagach ;)
@hemikalik: Wiesz co, miałem jechać po maszynę od rana, a dzień wcześniej o 23 ktoś ją kupił... Zastanawiałem się nad drugą ale zaczęły się te cuda z koronawirusem i temat sam się wstrzymał, ale nie żałuję bo miałem przeznaczone na to około 15k (maszyna do 10k, ciuchy, kask itd.) i cieszę się że nie wydałem tej kasy bo boję się że koronawirus mi przyblokuje biznes i w razie lekkiego zastoju trochę