Wpis z mikrobloga

Niepopularna opinia: Na wykopie pełno psioczenia na nieudolnosc rządu i szpitali etc. A mi się właśnie wydaje, ze Polska radzi sobie wręcz bardzo dobrze. Jak na razie poszczególne przypadki są skutecznie izolowane, dzieki czemu nie było większych ognisk, jak np. w Heinsbergu w Niemczech. Teraz odważna decyzja odnośnie zamknięcia szkół - prawdopodobnie kluczowa dla opanowania epidemii, a na która w odpowiednim czasie włochy się nie zdecydowały.

Żaden ze mnie pisowiec, uważam ze ten kraj ma dużo problemów, ale akurat w tej kwestii rząd staje na wysokości zadania.
#koronawirus #polska #covid19 #wlochy #niemcy #epidemia
  • 35
  • Odpowiedz
@Conner: ja mam wrazenie ze do niedawna rzad mial wszystko w dupie i "jakos to bedzie", a niedawno ogarneli ze jak w ich rozdawnictwo wjedzie kryzys na pelnej #!$%@? to jednak jakos to nie bedzie i teraz staja na #!$%@? zeby to jakos ogarnac
  • Odpowiedz
Teraz odważna decyzja odnośnie zamknięcia szkół - prawdopodobnie kluczowa dla opanowania epidemii, a na która w odpowiednim czasie włochy się nie zdecydowały.


@Conner: zgodze sie z Toba jak pod grozba kar i czegostamjeszcze zamkna koscioly.
Szkoly zamkneli, imprezy masowe odwolane ale w niedziele co godzine setki ludzi w calym kraju z grupy najwyzszego ry(d)zyka beda sie spotykac, stac w niewielkiej odleglosci od siebie i nawzajem zarazac.
Wiec poki co nie pitol
  • Odpowiedz
@htc420: Jajco. Państwo póki co daje radę,ale przestanie bo ludzie sami sobie winni. Jak ten debil od syna co był na meczu, stary #!$%@? przyznał się w ostatniej chwili. Żaden rząd nie da rady jeśli ludzie są debilami. A są. A najwięksi debile to ci którzy nie znają meandrow prawa i możliwości, ale z piwnicy krytykują ludzi mądrzejszych od siebie.
  • Odpowiedz
@Conner Na wykopie panuje retoryka antypolska, ludzie którzy nigdy nie byli za granicą myślą, że wszędzie dookoła wszystko jest lepsze, oczywiście jak każdy kraj mamy swoje problemy ale biorąc pod uwagę działania innych państw na świecie to narazie radzimy sobie bardzo dobrze.
  • Odpowiedz
@Conner Jest wspaniale, polskie szpitale są przygotowane do tego stopnia, że w Poznaniu za trzy dni skończą się zapasy środków ochronnych dla personelu, z tego co mówi ich Prezydent. Tak samo sytuacja wygląda w innych miastach. Rząd świetnie sobie radzi tylko i wyłącznie z tym, żeby nie przepełnić szpitali i nie wykorzystać zapasów za trzy godziny.
  • Odpowiedz
@Conner: Polska póki co podejmuje dobre, stanowcze decyzje. Szanuję. Jedynie ilość testów jest przerażająco mała. 1500 w porównaniu do 30k w UK, że już o Francji czy Włoszech nie wspomnę.
  • Odpowiedz