Wpis z mikrobloga

Organizator Good Taste Production twierdzi, iż koncerty odbywające się w klubie progresja nie są imprezą masową w myśl przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowcyh. Są tu jacyś eksperci zajmujący się tym tematem? Bo na mój januszowy zmysł klub progresja spełnia definicję zawartą w art. 3 par. 2 pkt b.

"Art. 3 par. 2:
imprezie masowej artystyczno-rozrywkowej – należy przez to rozumieć imprezę o charakterze artystycznym, rozrywkowym lub zorganizowane publiczne oglądanie przekazu telewizyjnego na ekranach lub urządzeniach umożliwiających uzyskanie obrazu o przekątnej przekraczającej 3 m, która ma się odbyć:
b) w hali sportowej lub w innym budynku umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, w których liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 500;"

Progresja wydaje się budynkiem w którym liczba udostępnionych miejsc wynosi więcej niż 500 a koncert to impreza artystyczno-rozrywkowa. Może chodzi o przepisy prawa budowlanego? Nie widzę tutaj jakiegoś wyjątku X_X

#koronawirus #koncert #prawo
  • 2
@Rafikov: dowiedziałeś się? Bo mam tą samą zagwozdkę. Teraz już po ptakach bo wszystko raczej odwołują ale miałam spinę z proximą bo dokładnie z tego samego powodu nie chcieli odwołać koncertu i straciłam hajs bo nie chciałam wdychać koronawirusa xD. A biletów sprzedali więcej niż 500 na sto pro, mam nawet screeny z fejsa. Na policji powiedzieli że nie ma zgłoszonej imprezy masowej i wyślą patrol ale nic z tego nie