Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Koledzy z #lakiernictwo i #stolarstwo
Pomalowałem drugi raz drewniane schody lakierem akrylowym Oli, po 2h widzę, że mam chropowata powierzchnię, to znaczy wystają takie farfocle. Malowałem wałkiem 10cm, coś nam welur, ale dość niski.

Przed drugim malowaniem szlifowałem P400.
Co spi3rdzielilem? Jutro mam zamiar wymalować trzeci raz, zrobię szlif, aby się tego pozbyć, ale boje sie, że znów to wyjdzie.

Czy to wina walka?
jalop - Koledzy z #lakiernictwo i #stolarstwo 
Pomalowałem drugi raz drewniane schody...

źródło: comment_1583874443Dqvb6X3Yd149hkOHuyZ10w.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mister_pink: być może, ale przeciągu nie było. Temperatura zachowana, proporcje utwardzacza równiez.

Reżim technologiczny zachowany, chociaż w karcie produktu nie znalazłem informacji o malowaniu wałkiem.

Tam gdzie jechałem pędzlem jest dobrze, bez farfocli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mister_pink: piszesz "na pewno" a miałem taki sam przypadek na poręczy dębowej malowanej lakierem jachtowym. Po siadnięciu lakieru wyszły pojedyncze włókna które było czuć pod dłonią. Szlif i kolejna warstwa pomogły.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na tym słabo wyraźnym zdjęciu widać mimo wszystko ze to pęcherzyki powietrza a nie żadne włókna.

@mister_pink: malując wałkiem przy podniesionych włóknach zbiera się właśnie powietrze. Sam sobię odpowiedziałeś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Proste doświadczenie, wystarczy wziąć miskę z wodą, dodać 2-3 krople płynu do naczyń żeby ubić trochę luźnej piany. Wrzucić kaczkę gumową taką jak dla dzieci. Piana skupi się wokół kaczki. Tu op też wtłoczył w lakier powietrze wałkiem, na płaskim lakier się rozlał i wypuścił powietrze a wokoło stojących włókien pęcherzyki przetrwały i zaschły.
@jalop: Włókna zazwyczaj wstają po podkładzie i 1 warstwie lakieru. Dałeś za cieką drugą warstwę/słabo zmatowiłeś. Czasami takie gówna wychodzą od wałka słabej jakości lub używanie wałka z innymi lakierami/na kolejne warstwy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@penkroff: @StanislawAniol: @mister_pink: Drodzy koledzy, dziękuję za komentarze. Dzisiaj nie mogłem odwiedzić specjalistycznego sklepu z lakierami, ale wysłałem żonę, aby pokazała sprzedawcy zdjęcie i poprosiła o rozwiązanie problemu.

Sprawa ma się tak, że schody szlifowałem P180, następnie poszła bejca! Ale nie lakierob3jca, kupiłem bejcę tego samego producenta, co lakier, w jednym sklepie.

Po zabejcowaniu nałożyłem pierwsza warstwę lakieru, następnie po 24h szlifowałem wszystko na P400, że mucha nie siada,
jalop - @penkroff: @StanislawAniol: @mister_pink: Drodzy koledzy, dziękuję za komenta...

źródło: comment_1583947086T5lIJyGtFvfbhPamd44Ymi.jpg

Pobierz