Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym pro controllerem, przymierzam sie do kupna pada i czytam że występują jakies problemy z dpadem.
Dotyczy to tylko starych kontrolerów czy wszystkich nawet tych wciaż wypuszczanych?
Zauważyliscie sami podczas korzystania jakies niedokładne klikniecia? Widze też ze sporo osob samych zabieralo sie za naprawe tego taśmą, troche bez sensu kupować pad, który posiada jakieś wady fabryczne
#nintendoswitch
  • 17
@AssWeCan: Czasem się zdarza, że zamiast ruchu w bok wykryje ruch w dół, ale to może być wina moich krzywych palców. Generalnie ten d-pad taki jakiś zbyt gruby się wydaje. Mimo tego problem nie jest jakiś uciążliwy, gram sobie poziomy w SMM2 na super expert i pad daje radę.
@Ziemniory: no właśnie z tym jest problem z tego co czytam i to nie pojedynczy przypadek, przy naciskaniu lewo/prawo potrafi rejestrowac góra/dół. Właśnie dlatego zastanawiałem się czy naprawili to w jakimś późniejszym wydaniu normalnego pada, podobno te z xenoblade są lekko poprawione ale problem wciąż występuje. Większość rzeczy które wyczytałem były z 2018 dlatego sie zaczalem zastanawiać czy wciąż to występuje. A no i oczywiscie w jakim stopniu to występuje, podejrzewam
@AssWeCan: Ja to mam i to chyba jest ogólny problem. Jedyne, gdzie mi to przeszkadzało (gdzie dużo używam krzyżaka) to Tetris, więc w niego gram joy conach. W pozostałe gry gram pro controllerem i nie zauważyłem nigdy problemu.
@azmar: no to jednak średnio to wygląda, miałem zamiar zakupić dwa ale w takim wypadku może lepszym wyborem byłoby kupienie jednego 8bitdo sn30 pro+ jednego pro controllera, przynajmniej jeden mialby lepszy d-pad
@BaSS9380: właśnie tak chyba zrobie i na pewno nie zdecyduje sie na dwa pro controllery, jak widać nie ma co się ceną sugerować że droższy = lepszy, jakbym nic nie przeczytał pewnie potem bym żałował jakbym zauważył że coś jest nie tak jak trzeba
@AssWeCan: co do fixa z taśmą, faktycznie działa, zrobiłem go, ale sam d-pad wydaje się strasznie twardy, także jedyne co by zadzialalo to wymiana samego d-pada, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnego zamiennika, widziałem jak gościu wziął d-pada i gałki od Xbox Elite, ale on je dociął l, a mnie się nie chce w to bawić
@AssWeCan: też ciekawą opcją jak masz pada od Xboxa (albo pierwszego Elite) jest adapter Brook x one , działa super, jedyną wadą może być słaba bateria, chociaż mnie nie padł podczas grania
@BaSS9380: w sumie ciekawe, że skoro od dawna wiedzieli, że z d-padem jest coś nie tak to nic z tym nie zrobili. Pewnie nie chcieli użerać się z ludzmi, którzy masowo zwracaliby pady na wymiane
@AssWeCan: Z tego co wyczytałem to przyjmowali takie pady, ale nic z nimi nie robili twierdząc, że naprawili. Co jest dziwne, bo Nintendo robiło zajebiste d-pady, nawet w kieszonkowych konsolach. Ciekawi mnie jak działa d-pad w Switchu Lite.