Wpis z mikrobloga

#koronawirus #turystyka #gospodarka
Trzeci wpis po rozmowie z koleżanką od bookingow czarterowych dla jednego z największych biur podróży w PL.
Sytuacja u nich straszna firma szacuje straty w sezonie 2020/2021 na 108mln PLN. Liczba anulacji wycieczek poza stricte luksusowymi kierunkami wynosi praktycznie 100% tam gdzie można stracić do 30% wkładu. Liczba sprzedanych wycieczek od 11 dni o 95% niższa względem początku marca w zeszłym roku. Firma stara się sprzedawać wycieczki z choćby minimalna marżą zapewniając sobie środki obrotowe nie mówiąc o zysku. Firma zostaje obciążona przez 3 firmy czarterowych lotnicze za zamówione maszyny które nie o lecą. Każdy się na każdego wypina

Z mojej branży tj. transport logistyka masakra.
Spadek zamówień do IT i z IT 35% i wciąż rośnie.
Spadek zamówień na intermodale (kontenery) 25% portów w UE. Spadły drastycznie ceny transportu kontenerów z portów Chińskich. W listopadzie cena kontenera 40" ChRL do Hamburg 1260usd obecnie dostaje oferty po 650 USD. Statki nie mają z czym pływać.
W ciągu najbliższych 2-3 tygodni porty opustoszeją.
Spodziewam się załamania branży transportowej.
  • 33
  • Odpowiedz
@jaywalker: na 20" mam oferty do GD trochę inne niż ty...
Qingdao 570 Dolców
Huangpu 605 Dolców
Xiamen/Ningbo/Shanghai/Shenzhen 600 Dolców
Zhongshan 680
Shunde 680
Tranzyt 35-45 dni.
Najtańsze 40" dziś po 680 szły z Shenzhen na ETD w ten piątek, reszta cen w zakresie 700-920 na 40" co i tak jest mega tanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tonari_Totoro: całe szczęście ja kopie w ziemi koparką i mam nagrany kontrakt na ponad rok, więc jest szansa to przejść w miarę bez bólu. Myślę, że ludzie nadmiernie panikują, ale potem to jest już efekt śnieżki - jeden się obsra, za nim dziesięciu i potem cyk - 20% na giełdzie w 3 dni i #!$%@? cena złota i kruszców w kosmos. Pytanie, na ile ten wirus jest poważny i na ile
  • Odpowiedz
@buczubuczu: wydaje mi się że jak coś ma śmiertelność 3% to poważne.( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pewnie pierwsze miesiące to panika i braki produkcji. Potem ludzie jak to ludzie się do wszystkiego przyzwyczają i jakoś odpuści. Odpręży się pewnie za rok może dwa jak się pojawią medykamenty na to paskudztwo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tonari_Totoro: ah dopiero przeczytałem dokładniej wpis. Mówisz o Chinach. Pływam z Azji ale za praktycznie 2x stawki jak Ty i to z pocałowaniem w rękę. Mam same ciężkie załadunki 25-27,5t w dużych ilościach i armatorzy kłada lache na takie gabaryty. Całe szczęście, że miejscowi agenci całkiem dobrze sobie radzą. Najgorzej jak przeładowują w Colombo, bo to wiąże się z przesunięciem o tydzień do dwóch. Z tego co czytałem i słyszałem to
  • Odpowiedz
  • 0
@Tonari_Totoro śmiertelność podawana jest na podstawie zaobserwowanych przypadków. Ciekawe ilu ludzi ma wirusa nawet nie wiedząc. A ich się nie wlicza do statystyk bo nawet lekarza nie widzieli.
  • Odpowiedz
@tygry: A ilu starszych umarło "ze starości" bez badań( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale logika zła. Jeśli przyjmują do szpitala 1000 osób a 30 umiera to mają 3%.
Ci co nie widzieli lekarza też są ujmowani.
  • Odpowiedz
@jaywalker: Ja 90% ChRL, Sri i Indie sporadycznie czasem jakiś szajs głównie meble które kupują po 5k za pełny kontener a sprzedają u nas jako ręcznie robione ręką rzemieślników posiadających zdolności po prapraprzodkach robiących komody za 60k za kontener sprzedawany w Domotece ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tygry: zdanie mam odmienne Młody Padawanie <(*_*)>
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tonari_Totoro: mam stół z Indonezji, znajomy temat ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Na meblach chyba największe przebitki robią. Z jednej strony zazdroszczę niskich stawek, z drugiej zaś wiem co się z nimi wiąże. Pozostaje być dobrej nadziei, sytuacja nie jest tak tragiczna jak niektórzy mówią. Grunt to przetrwać kryzys w Europie. Po tym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tonari_Totoro: jeżeli zajmujesz się spedycja lub pracujesz jako agent to mogę nawinąć sporo zleceń na ciężkie przy cenie 1050/1000 lub niżej z Indii do Polski. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@jaywalker: nie mam ofert na Srilanke oraz Indie w tych widełkach bo robię je 10 razy w roku tylko więc traktują mnie jako takiego klienta średniaka. Ostatnio chyba około 1300usd w listopadzie meble.
  • Odpowiedz