Wpis z mikrobloga

#iphone #apple #telefony

IP 11 Pro

Telefon sam rozłącza połączenie Wi-Fi i korzysta z LTE - głównie sytuacja występuje gdy telefon jest w trybie uśpienia, tzn ekran jest wyłączony. Chociaż dzisiaj przytrafiła mi się taka sytuacja na włączonym ekranie - oglądałem filmiki na FB i gdy już przestałem oglądać to zobaczyłem, że telefon jest podłączony do LTE, a nie do Wi Fi, po chwili połączenie z Wi Fi wróciło.

Sytuacja bardzo często się powtarza i nawet 3 routery sprawdzałem bo myślałem, że w tym jest problem. Nic nie pomogło.

Miał ktoś ten problem i zna rozwiązanie?
  • 8
@badi1992: Nie miałem nic podobnego, ale - sprawdzałeś 3 routery w różnych miejscach czy w tym samym miejscu? Pytam, bo się zastanawiam czy się kanały nie nakładają z jakimś od sąsiada.
@badi1992: Sprawdź czy masz wyłączoną Asystę WI-FI (ustawienia > sieć komórkowa > asysta Wi-Fi). Jeżeli masz włączoną, to telefon sobie raz na jakiś czas sprawdza co jest szybsze w danej chwili - wifi czy lte i przełącza się na lepszy sygnał. Polecam wyłączyć.
@badi1992: mam podobny problem i myślałem, że to wina mojego routera, bo od jakiegoś czasu zauważyłem podobny problem również z komputerem. Obwiniałem o to słaby zasięg (router na drugim końcu mieszkania), ale teraz już nie jestem tego taki pewny