Wpis z mikrobloga

Witam, jest jakiś sposób by zdobywać doświadczenie z branży IT w młodym wieku/możliwie jak najwcześniej? W tym roku skończę 16 lat, jestem w pierwszej klasie liceum, lecz nie widzi mi się by iść na studia, dlatego chciałbym tuż po liceum iść do pracy, lecz większość ofert z zakresu np programowania, wymaga minimum 3 lat doświadczenia komercyjnego, jak temu zaradzić?
#pracbaza
#it #elektronika #programowanie
#licbaza
  • 29
@2012game: jakbys był w technikum informatycznym to może by była jakaś szansa żeby łapać doświadczenie w IT. Po licbazie to tak niekoniecznie. Ucz się jakiegoś języka i w międzyczasie twórz w tym języku jakąś aplikacje. Jak skończysz 18 lat i będziesz miał w portfolio już jakiś sensowny program(coś co ma realne zastosowanie - nie kalkulator z poradnika) to łatwo Ci będzie złapać jakaś pracę.
@2012game: dokładnie Ci nie powiem. Najpierw zacznij robić jakiś kurs wybranego języka. po jakimś pół roku/roku nauki sam już powinieneś mieć pomysł co możesz realnie stworzyć.

A i zacznij sobie robić stronki w wordpressie. To zawsze dobry start w IT.
Od zera mam kilka prostych programów. Masz na myśli robienie od zera gier, czy programów innych.
Tak szczerze to nie mam pojęcia co bym mógł za program zrobić. Największym "osiągnięciem" od zera, prawie (korzystałem z bibliotek w Pythonie) było zrobienie programu, który pyta użytkownika o hasło i login, po czym zapisuje te dane do txt, a następnie użytkownik może się zalogować używając tych danych, jeśli się zgadzają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@2012game: Ja polecam wrzucać wszystko na własne repozytorium np. na jakiegoś gita, i dbać o czystość kodu. Przyda się później jako portfolio, i nie rób tego błędu co ja, czyli lepiej zrobić mały program z dokumentacją dobrze, niż niedokończone duże projekty, bez ładu i składu.
Największym "osiągnięciem" od zera

który pyta użytkownika o hasło i login, po czym zapisuje te dane do txt, a następnie użytkownik może się zalogować używając tych danych

Języków kilka znam, w większym lub mniejszym stopniu


@2012game: Ha Ha ha ha ha ha. Czyli napisales program do wczytania i zapisania danych do pliku...

Nie masz zielonego pojecia co to jest programowanie. Nie masz zielonego pojecia co to jest praca jako programista. Nie