Wpis z mikrobloga

Witam! Czy któryś(aś) z was gra na Ibanez SR300? Mojej różowej bass ma bardzo słaby output level. Tak było od nowości i doczytałem gdzieś, że ta elektronika(aktywny pre-amp) tak mają w tym basie. Bardzo to uciążliwe, boostuje już sygnał na wyjściu kompresorem ale dalej jest mało. Bass jest seryjny, seria SDGR model SR300E. Pasywne pickupy i aktywny pre-amp. Aby uprzedzić pytania, bateria jest regularnie sprawdzana/wymieniana, kable, gniazdo, potencjometry są sprawne.

Mam w planach upgrade pre-ampu na OBP-3 od Aguilara słyszałem dużo dobrego o nim, może ktoś używa?
Nie jestem pewny czy sam preamp rozwiąże sprawę i czy nie będę musiał się posiłkować jakimś clean boostem wbudowanym, bądź wymianą pickupów(czego bym chciał uniknąć). Bass jest bardzo wygodny ale jego obecna elektronika nie gada zbyt pociągająco stąd decyzja na upgrade preampu na początek.

Czy ktoś ma podobny problem z siłą sygnału? Gra na tym basie?
Co myślicie o preampie Aguilara, dobry pomysł na upgrade?
#gitarabasowa #gitaraelektryczna
  • 3
@JeyKay: co prawda nie używam tego basu, ale w jednym ze swoich (Modulus Funk 4) mam preamp Aguilara, tylko nieco prostszy model, OBP-1 gdzie jest aktywny bass i treble (tylko boost). Preamp wymaga dwóch baterii 9v do działania. Przyznam że jak gram i włączam gitarę w interfejs audio Presonusa to nigdy nie gram na pełnej głośności w gitarze, max 50-60% bo gitara ma wręcz potężny sygnał. Bas podbijam też w okolicę
@JeyKay: preamp w tym basie był montowany fabrycznie właśnie taki, albo OBP-1 albo jakiś Bartolini z tego co kojarzę chyba jakiś NTBT. Pickup początkowo był od Seymour Duncana (humbucker, konfiguracja jak w MusicManie) ale wymieniłem go na Lane Poor, sprowadzany z USA, więc tutaj niewiele Ci doradzę z pipakami.