Wpis z mikrobloga

@pablito666:

IPSC - stricte sport, bez żadnych podtekstów obronnych. Nawet tarcze są tam niesylwetkowe, żeby nic się nie kojarzyło ze strzelaniem do ludzi. Oporządzenie sportowe z wieloma udogodnieniami (np. kabury typu "wieszak"). Organizacja dąży do wejścia na igrzyska olimpijskie.

IDPA - strzelectwo obronne ze scenariuszami na torach nastawionymi na symulacje realnych sytuacji użycia broni. Tarcze sylwetkowe, oporządzenie i ubiór cywilne.

Zacznij od takich zawodów, które są rozgrywane na strzelnicach w Twojej
  • Odpowiedz
@Z_dupy_strzelec: Ogólnie to jakaś spontaniczna akcja wyszła i parę ludków(plus znajomy instruktor) się zgadało i coś mamy pykać w towarzystwie. Z lekkim nastawieniem na dynamikę, na zawody się nie nastawiam. Akurat mam p10f więc mogę coś popróbować :) Dopiero co zacząłem w miarę przyzwoicie statycznie trafiać, więc powolutku :)
  • Odpowiedz
@pablito666: To w sumie drobiazg ale jest jeszcze jedna zaleta IPSC: wizerunkowa. Wiadomo, że strzelectwo jest dziś na cenzurowanym a trenując IPSC możecie się pokazać w telewizji w kolorowych koszulkach i opowiadać, jak trenujecie do olimpiady ;)
  • Odpowiedz