Wpis z mikrobloga

Witam,
mieszkam w bloku. Od jakiegoś czasu bardzo śmierdzi z umywalki w łazience. Wyczyściłem cały syfon aż do odpływu w ścianie. Wlałem preparato do usuwania brzydkich zapachów. Nadal wydostaje się brzydki zapach. Czym to może być spowodowane? Zgłosić to do spółdzielni?
Dodam, że mieszkam na parterze.
#remontujzwykopem #mieszkanie
  • 20
  • Odpowiedz
Syfon nie spełnia swojej roli, powinna być w nim woda i nie dopuszczać do wpuszczenia powietrza z rur do mieszkania
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TakiTaki: albo syf się zrobił w tym dodatkowym odpływie umywalki (dziurka na górze zapobiegająca przelewaniu wody) - w kuchni nieraz tak miałem, tyle że tam jest kawałek rurki, ale może w twojej umywalce też dało radę - ja bym tam puścił domestosa albo jakimś wyciorem wymył
  • Odpowiedz
Jak nadstwisz głowę nad zlew to będziesz wiedzieć z którego miejsca leci powietrze z niekorzystnym zapachem.
  • Odpowiedz
@TakiTaki: Podejrzewam że problem jest z kanalizacją. Nieczystości nie spływają z rur, które są gdzieś poza twoim mieszkaniem i stąd ten zapach.

Oczywiście, że zgłaszaj do spółdzielni.
  • Odpowiedz
@TakiTaki: jak parę dni nie używasz to może śmierdzieć bo jak masz gorąco to woda wyparuje ale raczej Ci ucieka z syfonu. Musisz szukać przyczyny
  • Odpowiedz
  • 2
@TakiTaki czasem jest w blokach tak, że jest słabe odpowietrzanie w pionie kanalizacyjnym i kiedy ktoś spuszcza wodę w kiblu u ciebie wysysa wodę z syfonu. Musisz częściej myślę ręce ;-) ale problem może być z pionem. Zapytaj sąsiadów powyżej, może spółdzielnia się te pochyli nad problemem, nie wiem jak to wygląda organizacyjnie
  • Odpowiedz
@TakiTaki mam identyczny problem w kuchni, wszystko ma kilka miesięcy, a śmierdzi jakby ktoś narzygal. czyscielm i nic to nie dało... nie wiem o co chodzi
  • Odpowiedz