Wpis z mikrobloga

Mireczku, posiada ktoś może #ford silnik 2.0 TDCi, 140km z automatyczną skrzynią biegów?
Mam pytanie odnośnie orientacyjnego spalania. Wiem, że okres można jeszcze zaliczyć do zimy i może palić trochę więcej jednak czy wyświetlane na komputerze średnie spalanie 7.7litra/100km (cykl mieszany) jest w granicach normalności? Spalanie rzeczywiste zobaczę dopiero na stacji gdy znów zatankuje do pełna a przejechałem tym samochodem dopiero nieco ponad pół baku. Gdzieś czytałem opinie użytkownika, że nie jeżdżąc jak emeryt pali mu w mieście w zimie 6,5 litra (ale nie wiem czy to był manual czy automat).

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta
  • 6
@budus2

Faktycznie, dziękuję - Ford Focus, kombi.

Błędem moim było założenie, że 2.0 w Mondeo czy Focus będzie takie samo bo ten sam silnik... Totalnie nie pomyślałem o różnicach w wadze czy oporach powietrza.
@PeterFile Dziękuję za odpowiedź, sprawdzę to za kilka dni jak wyjeżdżę jeszcze trochę paliwa.

@eugeniusz_geniusz Kurde, Mirku... Ja wierzę. Na trasie mój 1.9TDI w Golfie zszedł mi poniżej 4 litrów a Passat z 1.9TDI, którego właśnie sprzedaje spalał mi 4.9-6.3 z czego najczęściej 5.4 litra wychodziło (liczyłem zawsze na pełnym baku, dystrybutor nawet ten sam, paliwo z Orlenu (Team Kubica ( ͡º ͜ʖ͡º)). To aż się dziwię,