Wpis z mikrobloga

Cześć.
Trudno jest dostać pracę zdalną pod szeroko pojętym #webdev ?
Chciałbym zmienić pracę (jeden z liderów budowlanki w Polsce), nawet na mniejszą kasę - nacisk kładłbym nad swoim rozwojem. A mieszkam w mieście, gdzie nie ma raczej zbyt dużych perspektyw w tej dziedzinie.

Ogarniam coś w podstawach #seo, #pozycjonowanie, ogarniam #wordpress (pewnego razu zacząłem pisać swój theme - tu podstawy), #googleads, zacząłem prowadzić stronkę firmy na FB (ale tu jeszcze bez FBads), #html #css (scss), #javascript (tzn. coś co mi potrzeba napiszę ze stackiem/dokumentacją, ale przez obecną pracę nie mogę się tu rozwinąć).

Ktoś mógłby polecić jakąś firmę, żeby spróbować chociaż rozmowy kwalifikacyjnej? (a może samemu coś prowadzi? :))

Prywatną stronkę z portfolio i CV mogę podsyłać priv.
  • 21
@damiano_polishiano: na takie komentarze jak FairPlay to nie zwracaj uwagi bo są wysrywami, które mają zniechęcić. Każdy kiedyś zaczynał, ja akurat w 2010 w agencji z grubymi klientami. Znałem HTML, CSS (nawet bez SASSa), podstawy JS i trochę PHP. W sumie to bardziej wtedy ogarniałem grafikę, ale i tak zostałem zatrudniony. Potem poszło już z górki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potem poszło już z górki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@klawiszs: właśnie tak bym chciał ;). Teraz zajmuję się mega pierdołami, które wychodzą poza moje zainteresowania i stanowisko, pierdołami po które nie rekrutowałem. Zabieraja mi tylko czas, by się rozwinąć.

Każdy kiedyś zaczynał, ja akurat w 2010


Miałeś chyba na to trochę lepszy okres ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@yupitr: Jak zdalnie nie pyknie
@damiano_polishiano: znam przykład firmy która chciała być przyjazna, pozwalała ludziom być zdalnie, tylko miała głównie doświadczone osoby, jak zatrudnili więcej juniorów, to się okazało że jednak w ich przypadku efekty na zdalnej są sporo gorsze, i się skończyło.

Ja gdybym miał w teamie juniora to też bym go nie puścił na zdalną (oczywiście nie mówię o jakiś pojedynczych dniach zdalnie, tylko np. o 80%+ czasu) bo imo w pracy stacjonarnej taki
@Kien: podpisuję się obiema rękami.
Jeszcze odnosząc się do tego, że z podstawami HTML/CSS/JS nic nie znajdziesz. Jakiś czas temu firma, w której kiedyś pracowałem dodała ogłoszenie na stanowisko "CSS Developer" za 4-6k, ale stacjonarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@damiano_polishiano: na takie komentarze jak FairPlay to nie zwracaj uwagi bo są wysrywami, które mają zniechęcić. Każdy kiedyś zaczynał, ja akurat w 2010 w agencji z grubymi klientami. Znałem HTML, CSS (nawet bez SASSa), podstawy JS i trochę PHP. W sumie to bardziej wtedy ogarniałem grafikę, ale i tak zostałem zatrudniony. Potem poszło już z górki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@klawiszs: Mamy 2020 jak bys przespal
wiadomo, w 2020 jak chcesz zacząć to tylko jako senior i full-stack. No i poniżej 15k to nie nazywaj się programistą.


@klawiszs: Przez bootcampy i modę na bycie programistą jest 300 osób na 1 miejsce juniorskie, a jeszcze 4 lata temu było 30.
Jak może inteligentny człowiek porównywać sytuacje z 2010 do 2020 w tak dynamicznej branży?