Wpis z mikrobloga

humanist, infulence, administrative bym poszedl a potem fristajl.
Mozesz administrative z humanist zamienic jesli bedziesz na poczatku bardziej podbijal w europie
  • Odpowiedz
@KarmazynowyHefalump: po to że buntów nie ma, szybszy koniec separatyzmu, 25% jedności religijnych, ogólnie to najlepsze idee do ustabilizowania państwa podczas podbojów, ale mam wrażenie że porywasz się z motyką na słońce skoro musisz pytać o takie rzeczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kaiborr: Niekoniecznie, różne są style grania. Ja też nie przepadam za humanist, bo dla mnie to taka bardzo "miękka" grupa. Jeśli masz odpowiednio duże i mocne wojsko, to te bunty załatwisz siłowo, a w miejsce tej grupy można wziąć coś co daje bardziej wymierne korzyści. Szczególnie, że na początku będzie podbijał kraje o tej samej religii, powinien mieć też wystarczająco wolnych grup kulturalnych do wrzucenia większości z nich.

@KarmazynowyHefalump
  • Odpowiedz
@Kaiborr: no tylko brania tego jako pierwszych idei, to nie widzę na start kiedy państwo nie jest takie duże można nim efektywnie zarządzać i tłumić bunty

@Jan_K chciałem zacząć wbijać się w afrykę i indie dosyć wcześnie, ale inf + adm tez bardzo sopoko chyba jednak to wezmę i humanistyczne jako 3, a plan to bedzie jedzenie hiszpani, zrobienie z portugali wasala, przejscie przez norwegie do rosji
  • Odpowiedz
@KarmazynowyHefalump: u mnie to wygląda tak, na początku miałem exploration ale po skolonizowaniu całego świata wywaliłem na rzecz maritime.
Tak jak @Jan_K pisze. Bunty rozwalałem wojskiem którego limit ponad 1k wystarczył na stacjonowanie niemal wszędzie. Influence do diplo anex, Admin do corowania, quality, offensive na wojsko. W późniejszym etapie brakowało mi dyplomatów na robienie spy network to dobrałem espionage.
W końcu espionage się przydaje...
invit - @KarmazynowyHefalump: u mnie to wygląda tak, na początku miałem exploration a...

źródło: comment_1583834298vAjgSbOSkzk6pXZrZUXLwR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz