Wpis z mikrobloga

Mireczki czy to normalne że laptop przy instalacji #wot i potem przy graniu wykorzystuje 100% cpu? Na osiągi nie narzekam bo mam 60+ klatek na wysokich, ale strasznie się grzeje i wiatraki zasuwają jak porąbane.
Laptop to lenovo legion y540, cpu i5 9gen.
Czy to może mieć coś wspolnego z tym że usunąłem to lenovo nerve centre (czy jakoś tak, w necie wyczytałem że niepotrzebne). Co robić? Założyć jakiś kaganiec na temperaturę? Undervolting?
Laptop jest używany, kupiłem go w tym tygodniu xD
#lenovo #laptopy #pcmasterrace
  • 16
@dzapanisko chciałem coś darmowego z ładnymi widoczkami żeby zobaczyć jak sobie radzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Laptop jest czyściutki ze świeżo zainstalowanym systemem. Jak tylko wyłączyłem grę, albo pauzowałem instalację to sie uspokajał o.o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lukmar: no bo przy instalacji rozpakowywał pliki, czyli procek na 100% zakładając brak innych wąskich gardeł. Przy grze to też normalne że CPU albo GPU leci na 100% tak długo jak nie masz zblokowanych klatek, znowu, zakładając że nie ma wąskiego gardła gdzie indziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sprawdź, jakie taktowanie ma procek pod obciążeniem, czy boostuje jak trzeba, sprawdź w planie zasilania czy masz maksymalną prędkość
Uwaga Panowie, aktualizacja! Uspokoił się xd nie mam zupełnie pojęcia czemu, ale dziś na tych samych ustawieniach jak odpaliłem wota mam wykorzystanie na poziomie 40%. No cóż. Będę kombinował. Dzięki za pomoc wszystkim!