Wpis z mikrobloga

Koty i psy moga bezobjawowo zarazić się COVID-19, jednak nie mogą przekazywać go dalej
[ŹRÓDŁO[ANG]](https://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=228671)

W Hong Kongu pies przebywający w kwarantannie ze swoim wlascicielem mial słaby pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Obecnie jednak nie ma dowodów na to, że zwierzęta domowe mogą przekazywać infekcje dalej, lub że mogą same zachorować.

#koronawirus #covid2019 #2019ncov
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gupigupek: Jak dokopie się do publikacji naukowej na temat koronawirusa u zwierząt dam znać. Niemniej jednak rozumiem, ze chodzi ci o to "czekanie do lata" zeby wirus odpuscil? Tu nie chodzi tylko o temperature (kraje cieplolubne tez go maja). W lecie ludzie wietrzą mieszkania, przebywają na wolnym powietrzu, nie skupiają sie w pomieszczeniach na dluzszy czas + promieniowanie UV ze slonca sprzyja zabijaniu wirusow.
  • Odpowiedz
@Anandani: to też miałem na myśli, w sensie że każdy mówi "byle do wiosny", ale miałem na mysli też to, że jeśli wirus wykazuje wyższą tolerancję na wysoką temperaturę jest bardziej zjadliwy i dłużej przeżywa. Jeśli się nie mylę, naturalną bronią organizmiu jest walka z wirusem lub bakterią przy użyciu wysokiej temperatury. W tym przypadku ten mechanizm może zawodzić. Z doświadczenia wiem, że małe dzieci bardzo dobrze znoszą długie okresy
  • Odpowiedz
@Drezv: być może jestem zbyt łatwowierna, ale czemu miałam w to nie uwierzyć? najpierw w ogóle nie było mowy że zwierzęta się mogą zarażać, później okazało się że jednak mogą, w chinach sugerowali żeby pozabijać swoje domowe, czemu nagle tu miałaby być bariera że chory typ zaraził kota który później zdechł?
  • Odpowiedz