Wpis z mikrobloga

@Crosshairs: @b0rn2frag: @Variv: @webdruid: @golomb13: @deZZed:

Wolam kolegow, ktorzy mi wczesniej pomogli.

Kilka mc temu zlozylem sobie takieg PC:

PLYTA: ROG Maximus XI
CPU: i9 9900K, podkrecilem na stale 5GHz na wszystkich corach
GPU: ROG 2080Ti
RAM: 64GB 3200Mhz
PSU: 850W ROG Thor
DYSK: 2x Samsung EVO 970+ SSD M.2 1TB
CHLODZENIE: AIO ROG Ryujin 360

Teraz mysle nad transformacja na Ryzena Threadripper 3970X.
Wiec do zmiany plyta i procesor. Moze ktos z Was robil cos takiego i moze opowiedziec jak ma sie to do gamingu?
Doskonale wiem, ze dla moich potrzeb w UE4 to bedzie duzy plus, jednak martwie sie troche o performance w grach.
Moze macie lepsze pomysly na zmiane?

#pcmasterrace #komputery
  • 10
@rotto: Threadripper nie nadaje się do gier. W zależności od gry będziesz miał poniżej 80fps, w niektórych 130+
Popatrz sobie gry które cię interesują na tym procku, youtube powinno pomóc. Ale jeśli nie interesuje cie 144fps gaming to normalnie się nada do tego celu. W sensie kupowanie ripera z myślą o graniu to spora strata pieniędzy i głupota zarazem :P
@Megawonsz_dziewienc: No moim problemem jest to, ze nawet z ww. PC na moim ultrawide monitorze (3440x1440) mam max 70-90fps w nowych grach (ten monitor jest 100Hz). Wiec jezeli mialbym miec 80fps anyway, to nie jest problem.
@Megawonsz_dziewienc: A no i co do glupoty, to jednak 70% potrzebuje multicore performance, a 30% dla gier. Chcialbym po prostu znalezc najlepsza opcje. Zdecydowalem sie na i9 9900K ze wzgledu na to, ze nie wtedy nie bylo nowych Threadripperow :<
@Megawonsz_dziewienc: No tak, ale jednak wydaje mi sie, ze moim bottleneckiem jest karta, jednak 1080p jest sporo mniej wymagajace niz 3440x1440. Wydaje mi sie, ze nowe gry beda coraz bardziej korzystac z mutlicore. Poki co gram w RDR2, BF5, PUBG, ACC, PC2, wszedzie mam ok 70-80 fps na ultra.