Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem. Jestem dosyć sporym facetem (190 cm, 140 kg) i szukam jakiegoś roweru do 2.5-3ys. Zależy mi na tym aby rower wytrzymał moją wagę i z kół podczas jazdy nie robił się platfus. Rower będzie głównie służył do dojazdu do pracy czy na siłownię także głównie asfalt, sporadycznie teren. Moglibyście podrzucić jakieś modele warte uwagi? Z góry dziękuję :) #kiciochpyta #rower #sport
  • 6
Dopóki nie zaczniesz bawić się w jakieś wyskoki, etc. to każdy markowy MTB 29er powinien spokojnie dać radę. Zazwyczaj mają dopuszczalne obciążenie 120-130kg, ale to zakłada jazdę w terenie i ostre telepanie.
Przekracza budżet i ja mam 20kg mniej, ale z Unibike Flite jestem bardzo zadowolony i nie odczułem żadnych "sugestii" problemów. Suport z zewnętrznymi łożyskami, sztywne osie i potężne hamulce to dokładnie to czego trzeba przy dużej masie (i tych elementów
@Beniu199:
- Korba na kwadrat oznacza, że korba i suport będą elementami eksploatacyjnymi wymienianymi równie często lub nawet częściej niż łańcuch. Do serwisu dojdzie stówka co kilka kkm lub jednorazowy koszt wymiany na coś porządniejszego.
- Koła na samozamykaczach będą mniej komfortowe w terenie i jak je przypadkiem za słabo dokręcisz to jest konkretne ryzyko, że będzie potrzebne nowe mocowanie, a być może i centrowanie koła.
- Hamulce MT200 nie są