Wpis z mikrobloga

Ogólnie jedyną zaletą iqosa jest brak smrodu. Z niekoniecznie przyjemnych plusów to możesz wypalić tylko jeden wkład, później podgrzewacz musi się naładować. Jeśli chodzi o szkodliwość to zawiera ledwie kilka substancji szkodliwych mniej od zwykłego papierosa. Mówię z perspektywy osoby która była na szkoleniu w Philipie Morrisie. Sam używam normalnych e-papierosów parę lat i nie planuje przechodzić na podgrzewacze.
  • Odpowiedz
@kupczyk zależy jak kto to odbiera, mam bardzo duży wstręt do zapachu zwykłych papierosów i porównując to do iqosa zapach jest o wiele bardziej znośny ale faktycznie do przyjemnych nie należy. Ogólnie z tego co pamiętam ze szkolenia to producent deklaruje 8 substancji szkodliwych mniej w stosunku do tradycyjnych papierosów. To jest śmieszne bo zależnie od publikacji ilość substancji szkodliwych w tradycyjnych fajkach liczy się od setek po tysiące. E-papierosów też nie
  • Odpowiedz
@kompromis: a substancje smoliste? Producent twierdzi że 90% mniej.
Szkodliwość to ja mam w ch... i tak nie planuję dożyć sześćdziesiątki więc mam to gdzieś. Z e-papierosa nie czuję już przyjemności, 6mg nikotyny drażni mi drogi oddechowe a lżejsze liquidy są już po prostu za słabe, nie mogę znaleźć kompromisu. Za to iqos elegancko zaspokajał moje potrzeby. Jednak kolejną rzeczą jest właśnie kondycja sportowa na której mi zależy.

Tak, wiem, że
  • Odpowiedz
@zmasowanyatak Niby mniej ale iqos "podgrzewa" tytoń do 300°c gdzie grzałka w e-papierosie osiąga temperatury 150-180°c (źródło: Wikipedia). Większość publikacji dotyczących iqosów jest finansowana przez Philipa Morrisa więc też niekoniecznie mogą być wiarygodnie bo żadna firma nie działałaby na swoją niekorzyść. Marketing mają świetnie opanowany a samo odczucie podczas palenia jest w zasadzie jedyną rzeczą która może przekonywać użytkowników do iqosa. Jest jeszcze kwestia ceny, jeżeli palisz 6mg
  • Odpowiedz
@kompromis: dzięki za info.

Dalej czekam na odpowiedź w sprawie iqosa i sportu :)
Nikotyny póki co nie planuję rzucić, zrywam z kilkoma innymi nałogami, nie chce sobie utrudniać i tak niezbyt przyjemnego procesu rzucania reszty.
  • Odpowiedz
@zmasowanyatak a jeszcze w kwestii liquidów nie polecam kupowania ich na stacjach benzynowych, w sklepach spożywczych itp. Najlepiej jakiś dobry vape shop, jak sprzedawca się zna to będzie wiedział co polecić żeby to nie było kompletne gówno. Ja chodzę do jednego od kilku lat i sporadycznie sprawdzam co mają w innych, ale w tym jednym do którego chodzę bardzo często dostaje zawsze jakaś zniżkę itp.
  • Odpowiedz
@zmasowanyatak: Na zwykłej bazie troszke gryzie :D ale zamiast zwyklych shotow dolewaj sole nikotynowe. Nie gryza w gardlo mozna 20 tke palic na modzie. Kilka buchow i troszke cie zmuli ale zero gryzienia. Iqos to straszne gówno. Niewiele mniej szkodliwe dla zdrowia w tym dla sportu. Stary chemik wypowiadał się w tym temacie. Zjawisko pirolizy itd.
  • Odpowiedz