Wpis z mikrobloga

Ktoś też zauważył, że tylko wśród Polaków jest taki duży odsetek osób jeżdżących na snowboardzie? Ostatnio sobie to analizowałem i Francuzi, Włosi czy Austriacy to głównie narty. Jakiś pomysł czym to jest spowodowane i czy moje obserwacje są poprawne?
#snowboard #narty
  • 12
@krytyk_naczelny: byłem teraz we Włoszech ( ͡° ͜ʖ ͡°) i aż głupio mi było jezdzić na desce kiedy 95% ludzi na nartach. Chyba czas przesiąść się na narty i to nawet nie z tego powodu że większośc jezdzi na nartach a zwyczajnie ciekawość jak to jest.
@krytyk_naczelny: Norwegia to samo, tak z własnych obserwacji to może 1/15 osób jeździ na desce. Argument o nauce za dzieciaka do mnie trafia, większość jeździ od małego na nartach, są nawet darmowe wypożyczalnie sprzętu dla dzieci a w większości ośrodków do 6r. życia wyciągi są gratis. Pytałem się kolegów, którzy już jeżdżą na nartach czy nie chcieliby się ze mną na desce pouczyć to twierdzili, że nie bardzo bo są dobrzy
Chyba czas przesiąść się na narty i to nawet nie z tego powodu że większośc jezdzi na nartach a zwyczajnie ciekawość jak to jest.


@tomy86: jak lubisz buttering to od razu odpusc, bo się zanudzisz. Jak lubisz zapieprzac w dół, to może się spodoba. Ja umieram z nudów od samego patrzenia jak 95% jeździ po prostu góra dół bez żadnych urozmaiceń
@James_Tean: teraz powiedz, ile trzeba jeździć na desce żeby robić pressy, a ile na nartach xD jeżdżąc 10 dni w sezonie w życiu na nartach nie nauczysz się butteringu jakiegokolwiek. Przez cały czas spędzony na stokach spotkałem może z 3 narciarzy robiących jakiekolwiek tricki

To tylko moja opinia ¯\_(ツ)_/¯
narciarzy freestylowych jest jeszcze mniej niż snowboardzistów


@pewdin: tu się zgadzamy w pełni

zobacz chociaż stomp it tutorials ile jest flatu narciarskiego.


@pewdin: przejrzałem kilka z "easy" w tytule i nie kojarzę, żebym spotkał kogoś robiącego którykolwiek z nich, stąd założenie, że dużo trudniej dojść do tego niż na desce. 360 kręci masa snowboardzistów, narciarza nie wiem czy spotkałem
@fortySeven: wnioski masz błędne. Jest naprawdę mało ludzi którzy jeżdżą buttering bo to jest entry level, a narciarzy FS jest tyle co kot napłakał. Jak już widzisz kogoś kto coś jeździ na parku itd. przeważnie buttery ma już za sobą ;). Tutaj nie ma nic wspólnego z trudnością tylko z tym jak to jest niepopularne. Jak rodzice biorą dzieciaka do sklepu po narty to 99% dzbanow mowi: " dobra twarda deska,
@pewdin: hm, może masz rację, tak jak mówię to tylko moje obserwacje - ja z nartami mam tyle wspólnego, że split je przypomina jak idę do gory. A przy desce buttery to jednak dość popularna sprawa i prawie każdy coś probuje