Wpis z mikrobloga

Przekładnia w której aby ostatnie koło zrobiło pełen obrót potrzebuje więcej energii niż jest w całym wszechświecie.

This machine visualizes the number googol. That's a 1 with a hundred zeros. A number thats bigger than the atoms in the known universe. This machine has a gear reduction of 1 to 10 a hundred times. In order to get the last gear to turn once you'll need to spin the first one a googol amount around. Or better said you'll need more energy than the entire universe has to do that. That boggles my mind.


#ciekawostki #nauka
Bodzias1844 - Przekładnia w której aby ostatnie koło zrobiło pełen obrót potrzebuje w...

źródło: comment_1583216214MEVLgCkcOehUgOSKsHD51Y.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
@casillero: co z tego, że diesel kopie jak robi to przez maks 3 sekundy i do 4500obr :D to ja wolę dużego benzyniaka, bo może kopnie trochę słabiej ale zabawa trwa długo: od 2500 do 6 tys ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Micawber: to nie wystarczyłoby ci energii wszechświata, żeby ruszyć z miejsca taki układ, a ostatnie musiałoby przekroczyć prędkość światła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ciekawe jak wyliczyli ile jest energii we wszechświecie jak nawet nasze możliwości badawcze kończą się na jego małym kawałku.
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: biliony gwiazd produkują tak #!$%@? ilości energii, że nie chce mi się wierzyć że byłoby jej niewystarczająco. Nie wspominając o wybuchach supernowych gdzie energii jest tyle że ja #!$%@?
  • Odpowiedz