Wpis z mikrobloga

@cult_of_luna: Dobra. To jeszcze jedno pytanie :)
Setki komórek w takim formacie:

TEKST:danea daneb
TEKST2:dane2 daneb
TEKST3:dane3 daneb

To wszystko powyżej w jednej komórce. Takich komórek dużo.

I teraz chcę to rozbić na 3 komórki -> TEKST:danea daneb; TEKST2:dane2 daneb; TEKST3;dane3 daneb :)

Z tym pomożesz? :D

TEKST
TEKST2
TEKST3 w każdej komórce to to samo. Różnią się tylko dane
@semperfidelis: hmmm nie wiem dokładnie co jest w tej komórce, nowa linia to enter?

Zastąpiłbym wtedy entery (ctrl-h) średnikiem i znowu rozdzielił na kolumny. Enter wklepujesz w szukajce ctrl-h za pomocą trzymania alta i wpisania z klawiatury numerycznej 010 (powinna wpisać się mrugająca kropka).

A jak nie to spróbuj zamienić wszystkie spacje na średniki, rozdzielić to na wiele kolumn a potem po kolei połączyć te które mają być w jednej komórce.
@semperfidelis: i jeszcze jedno, jakbym miał problem z tymi enterami to w microsoftowym excelu jest funkcja Oczyść. W kolumnie obok wpisuję =oczyść(a1), gdzie od a1 zaczynają się te komórki o których piszesz, przeciągam w dół i mam wszystkie entery wywalone. Wtedy podmieniam masowo "tekst2" na ";tekst2" i tak samo z tekst 3 i już mamy 3 zawartości nowych komórek rozdzielone średnikami :)
@cult_of_luna: Drugi sposób świetnie działa :) Ostatnie pytanie:

Mam 3 komórki obok siebie:
TEKST1, TEKST2, TEKST3

Chcę z tych trzech komórek zrobić jedną komórkę w formie:
TEKST1
TEKST2
TEKST3

Czyli z enterami. De facto jest to opcja odwrotna do poprzedniej :)
@cult_of_luna: Hej. Mam jeszcze jedną prośbę.

Mam 2 kolumny, w każdej kilkaset komórek z liczbami:

25,22 | 25,22
24,11 | 26,21
21,00 | 21,00

Jaka formuła sprawi, że w trzeciej kolumnie pojawi mi się TAK lub NIE w sytuacji, gdy porównam dwie komórki z wiersza co do ich zawartości?

Próbowałem =JEŻELI(A1=A2;TAK;NIE) Ale nie działa :)