Wpis z mikrobloga

Może ktoś się spotkał z podobnym problem do mojego?Chodzi mi o spadek wydajności laptopa,gdy ten nie jest podłączony do ładowarki.Wystarczy że odłączę laptop od ładowarki sieciowej i jego wydajność w grach spada 3 krotnie ze stałych 60 klatek od razu mam 17kl/s i jakieś rwania obrazu.Wygląda na to jakby włączał się tryb oszczędzania energii i laptop nie korzystał ze swojej dedykowanej karty graficznej.Bawiłem się w opcjach systemu żeby nawet przy małej ilości baterii laptop zawsze miał najwyższą wydajność,ale nic to nie daje.W ustawieniach sterowników nVidia mam zaznaczone również aby karta graficzna miała jak najwyższą wydajność.Mój sprzęt to HUAWEI MateBook D z grafiką mx150

#pytanie #windows10 #pc #pcmasterrace #pytaniedoeksperta #komputery #elektronika #gry
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibercik: to chyba normalne. Mój staroć już nie miał pełnej wydajności graficznej na baterii. Może jakieś integry działają bez różnicy ale coś lepszego pewnie potrzebuje zasilacza
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Ja go co dopiero kupiłem i tego zjawiska nie nazwał bym normalnym,że gry 10 letnie bądź co bądź na nie najgorszym sprzęcie mają taką czkawkę.To jest sprzęt mobilny czasami chciałbym sobie raz na ruski rok pograć bez konieczności trzymania lapka cały czas pod ładowarką
  • Odpowiedz
@zibercik bitsum highest performance sobie sciagnij i uaktywnij ten plan. Moze pomoze. Jesli zadziala to i tak bedzie tak zzeralo baterie. Laptop nie jest zdatny do grania na baterii i tyle. Tak to jest w kazdym
  • Odpowiedz