Wpis z mikrobloga

Zna ktoś sposób żeby "zmusić" #paypal do stosowania określonej waluty przy obciążaniu karty płatniczej?

Mam kartę Diners Club LOT (rozliczana w PLN, wydana poza #banki) #diners i owszem, da się ją podłączyć pod PayPal (jako Discover) ale każda płatność w złotówkach via PayPal wygląda tak, że najpierw jest to jakoś przeliczane na USD (i tak jest karta obciążana), a później z USD na PLN.

Efekt? Np. Zakup audiobook'a na Audiotece za 39,90 kosztował 43,94. 10% więcej. Dużo. Kupowanie czegokolwiek droższego w ten sposób odpada.

#kartyplatnicze
  • 7
@rtg_: ok.. więc póki co złożyłem reklamację w Dinersie - ciekawy jestem co odpiszą. Bo w sumie sytuacja jest dosyć krzywa - płaciłem w polskim sklepie internetowym gdzie cena była wyrażona w PLN, polską kartą denominowaną w PLN, dostępnym w Polsce i w tym sklepie sposobem płatności Paypal, który obciążył mnie w USD.

W sumie pobawię się z nimi. Zakładam że odrzucą mi reklamację.. Do kogo w takiej sytuacji pisać skargę,
@rtg_: Nie pamietam. Skoro tak mówisz, to pewnie było widać. To oczywiście nie jest jakaś wielka tragedia i nie będę o to nie wiadomo jak walczył. Po prostu więcej tak nie zapłacę. Póki co spróbuję.