Wpis z mikrobloga

#lego #legotechnic
Cześć!
Potrzebuję porady. Aktualnie posiadam parę zestawów technics, którym chciałbym nadać trochę życia i je zmotoryzować, szczególnie że dziecku bardzo podobają się jeżdżące klocki, a wtedy żona krzywo nie patrzy :D
Posiadane zestawy to:
- 42043 - Arocs, 42078 - Mack, 42069 - Ekstremalna Przygoda, 42053 - Volvo, 42065 - Wyścigówka gąsienicowa
Czyli z PF posiadam:
2 x battery box
1 x pilot 58122
1 x odbiornik IR
1 x silnik L
2 x silnik M

I teraz pytanie, czy dokupić, póki jeszcze są parę silników, serwo z PF i do tego np. sbrick lub buwizz, czy może warto poczekać kiedy kolekcja nie jest jeszcze taka duża i inwestować w nowe PoweredUp?
A jeśli zostać przy PF, to kupić lepiej sbrick czy buwizz?
Dzięki!
  • 13
  • Odpowiedz
@walek_87: ja bym dokupił z pf, ale bez sbricka czy tym podobnych tylko wziąłbym jeszcze piloty i odbiorniki.
To że w 42100 nie ma pilota to dla mnie jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@czyznaszmnie: a jeżeli nie mam dotykowego telefonu, po za tym lubię zabawę lego bez telefonów i tabletów. Pilot nie musi działać tylko przód tył, jakoś w kolejce dało się to zrobić. Kolejka nie działa na iluś modelach telefonów podobnie jak hidden side.
  • Odpowiedz
@Qullion: jeżeli nie masz telefonu dotykowego, to nie kupuj zabawki za 1300zł, która go wymaga. Problem z 42100 jest taki, że potrzebowałbyś co najmniej czterech dwu-osiowych kontrolerów, tyle samo odbiorników, a zestaw byłby znacznie, ale to znacznie obcięty w funkcje. Ja się cieszę, że lego poszło do przodu z tym przestarzałym systemem opartym o IR i bez kontroli położenia wirnika, który niszczył przekładnie. Teraz jest odpowiedni czas, bo praktycznie każdy ma
  • Odpowiedz
@czyznaszmnie: tylko za 10 lat coś takiego po prostu może nie działać, a dziś telefony za kilka stówek nie obsługują sterowania pociągu czy aplikacji z hidden side, właściwie to do tej pory tylko jedna osoba ze znajomych co do mnie przyjeżdżali ma taki telefon co to obsługuje.
Mam telefon co obsłuży apkę do 42100 tylko mnie to nie bawi. Kontroler to nie problem technologiczny i można go zrobić i będzie obsługiwał
  • Odpowiedz
@walek_87 kup sobie elementy bezpośrednio na LEGO.com, bo PFy są tam najtańsze. Przydałaby się jeszcze z jedna wieża IR, bo na jednej to możesz tylko zrobić jeżdżenie przód, tył i skręcanie. Serwo jest drogie, więc wstawiaj sobie normalnie M motor do skrętu (nie będzie centrował kół, ale to nie jest wielki problem. No i do jazdy to zależy od wagi modelu. Taki Arocs, Mack czy 42069 to pewnie miło by było gdyby
  • Odpowiedz
Kup sobie 2 sbricki, albo buwizz. Nie ma porównania do sterowania z LegO. Dodatkowo możesz połączyć pada od PlayStation 4.


@Gendee92: Do C+ z aplikacją Brick Controller też się da.

@walek_87 Jako że systemu C+ nie lubię (a mam 42099 i 42100 :D) to polecałbym kupić 42095. Dostajesz wieżę IR i dwie Lki + pilota i boxa. A z dwoma wieżami i 4 silnikami już się da fajnie podziałać :)

Servo
Mlonger - > Kup sobie 2 sbricki, albo buwizz. Nie ma porównania do sterowania z LegO....

źródło: comment_1583083800MBpwjWKEHOGVGmvjKkxFlQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@M_longer: dzięki! Zastanawiam się czy potrzebny mi trzeci battery box i drugi pilot? O pilocie bardziej myślałem 8879, który chyba fajnie sprawdziłby się z serwem. Patrząc na wszystkie PF z 42095 cena jest super, bo taka jak z lego a dodatkowo dostajemy parę klocków.
  • Odpowiedz
O pilocie bardziej myślałem 8879, który chyba fajnie sprawdziłby się z serwem.


@walek_87: No właśnie nie. Sterowanie servem przy użyciu pilota z regulacją prędkości bardziej wkurza niż pomaga.
  • Odpowiedz
@M_longer: czyli podsumowując polecasz zainwestowanie w PF póki jeszcze są łatwo dostępne? :) Tak myślę, że w przyszłości z wykorzystaniem np sbricka plus w zupełności mi wystarcza.
  • Odpowiedz
: czyli podsumowując polecasz zainwestowanie w PF póki jeszcze są łatwo dostępne? :)


@walek_87:
Dokłądnie tak. Sam właśnie sortuję 42100 i jakoś nie jestem przekonany do nowej elektryki.
Mlonger - > : czyli podsumowując polecasz zainwestowanie w PF póki jeszcze są łatwo d...
  • Odpowiedz
@walek_87: dobry pomysł z 42095, bo w cenie zestawu masz najszybsze motory PF, IR i pilot. No i zestaw da się wyrwać za blisko 200 pln. To za takie PFy oddzielnie zapłacisz więcej. Więcej niż 2 batboxy nie będą ci potrzebne, bo spokojnie 2 wieże na 1 zapinasz, a jak dołożysz trzeci z 6 bateriami AA to już model stanie się mega ciężki i performance idzie się kochać.
  • Odpowiedz