Wpis z mikrobloga

Jest tutaj osoba, która jest na aplikacji prokuratorskiej ewentualnie sędziowskiej albo ktokolwiek kto skończył kssip? Miałbym kilka pytań()
#prawo
  • 13
  • Odpowiedz
@MlodyDzi: ogólnie chłopaki co przyjechali do nas na uni byli zadowoleni, 3 miesiące przygotowywań głównie rozwiązywanie testów, wiadomo że to czy Ci się spodoba zależy od Twoich preferencji. Co do wynagrodzenia to jeszcze długa droga, ale na aplikacji masz już 3 tys około na rękę z tymże jeżeli jej nie skończysz to musisz tą kasę oddać.
  • Odpowiedz
@Sanepik:
To wiem, chodzi mi bardziej o wypłatę prokuratora. Z neta wyczytałem, że to ok. 8k jak prokuratura rejonowa, składek na ubezp społ nie płacą, ponieważ robi to państwo. Tak więc jedyne potrącenie z wynagrodzenia to dochodowy? Orientujesz się?
  • Odpowiedz
@Sanepik:
Tam jest, że dwa razy średnia krajowa, nie wiem jaka jest dokladnie, na necie piszą, że ok. 5300, tak więc 2x 5300 minus dochodowy to 8798.

Chyba uczciwe wynagrodzenie na start po tylu latach nauki, poza tym zawód stabilniejszy niż racuch czy adwokat, gdzie początkujący prawnik je tynk ze ściany( ͡º ͜ʖ͡º)

A ty na którym roku studiów jesteś?
  • Odpowiedz
  • 0
@MlodyDzi asesura trwa minimum rok. Po roku można stawać do konkursów na wolny etat prokuratorski. Początkujący prokurator pewnie na rękę coś koło tego co pisałeś. Jeszcze zależy, w którym miesiącu się wskakuje w drugi próg podatkowy.
  • Odpowiedz