Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ej, moja dziewczyna nie jest w stanie zrobić mniejszego kąta między stopą a piszczelem niż kąt prosty. Jeżeli dobrze myślę to jest za to odpowiedzialny staw skokowy górny.
Skutek tego jest taki ze jak robi przysiad to się #!$%@? do tyłu. Trenerzy personalni byli by zadowoleni bo kolana nie wychodzą po za linię palców.

Nie wie skąd to sie wzięło ale od dziecka byla 'uczona' by chodzić po schodach na palacach.

Spotkał się ktoś z czymś takim? XD

#mikrokoksy
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mycyly: jeśli cię dobrze rozumiem to częste zjawisko, słaba mobilność stawu skokowego. Do przysiadów można narazie dawać krążki pod pięty albo ogarnąć buty do siadow a dalej to pracować nad ta mobilnością
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pan_robot: tak patrzę teraz to rzeczywiście musi to być kwestia mobilności. Zastanawia mnie jedynie czy może ona być na tak niskim poziomie, ze ktoś nie jest w stanie ukucnąć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mycyly: no może jak widać, jeśli po prostu ją coś blokuje ale nie czuje na codzien bolu w tym stawie to prawdopodobnie kwestia slabej mobilności.
Nie wiem w jakim stopniu to jest ale możecie spróbować samemu nad tym pracować a jeśli nie będzie rezultatów to do fizjo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mycyly: też tak mam. z siadami ze sztanga mi to nie przeszkadzalo nigdy - szczegolnie w butach do siadow. jedyne co to na bjj czlowiek-trener sie smieje, ze nie moge normalnie zrobic przysiadu ze zlaczonymi stopami ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz