Wpis z mikrobloga

Tylko szkoda że takie akcje są tam na porządku dziennym. Podobnie jak przetrzepywanie torebek i plecaków przez patusów.


@wykrywacz_dzbana: Mieszkam już cztery lata na Prokocimiu i pierwsze słyszę, żeby takie rzeczy działy się na porządku dziennym. Nigdy mnie tu nikt nawet nie zaczepił.
@sillygiraffe: Mieszkałem tam nieco ponad 10 lat. Mam multum znajomych i często do nich wpadam. Zrobi się nieco cieplej to polecam Ci pochodzić po osiedlu (w dniach meczowych).

Jeżeli szukasz atrakcji to łatwo je znaleźć w weekendy meczowe (blokowiska w okolicy przystanku Teligi, oraz Bieżanowska). Czasem (rzadziej) atrakcje zdarzają się również na przystankach Prokocim Nowy i Prokocim Szpital.

Konkretna patusiarnia to blokowiska parzyste Teligi 10-22, oraz Kozłówek.

---
Z grubszych akcji
@sillygiraffe: Nie dziwię się :) Przemoc "na ulicy" rzadziej dotyka kobiety.

Po prostu odradzam ten rejon. Każdy znajomy który założył/zakłada rodzinę to pomimo własnego mieszkania dość szybko stamtąd ucieka.
Masz dziecko - nawet nie wyjdziesz na plac zabaw bo dzieją się tam zbyt dziwne rzeczy.

Mam też znajomych co wkopali się w nowe mieszkanie na kredyt (okolice szkoły podstawowej, przedszkola, tego placu zabaw, w pobliży kościół) i tak trochę żałują. Wyjść
@nairoht
@lubie_jablka
@sillygiraffe
@wykrywacz_dzbana

Woziłem swego czasu pizzę po tych rejonach. Raz mnie kibole pobili na kozłówku. A było ich chyba z 11. Przejazd przez osiedle na Kozłówce czasami był straszny jak się prawilniaki kręciły i z daleka Kukały kto prowadzi samochód, do wieżowca wychodzisz gdzie kilka tygodni temu w tej samej windzie miało miejsce morderstwo. Innym razem Prokocim, wąska uliczka i też dwóch wyskakuje, na szczęście w tedy dało się uciec.
@raFFcio: Wszyscy powtarzają to jak mantrę, a nie jest to prawda. W zeszlym roku i dwa lata temu więcej przestępstw było na Łagiewnikach, Podgórzu Duchackim, na obydwu Prądnikach a przoduje od lat Stare Miasto.