Wpis z mikrobloga

Poczym w wieku 18 lat czyli osiagniecia zdolnosci do czynnosci prawnych moga z niego wystapic, wczesniej to wlasnie rodzice sa odpowiedzialni za dziecko i za niego rowniez podejmuja decyzje, rozumiem rowniez ze rodzice nie moga nazywac swojego dziecka syn/corka bo nie okreslilo jeszcze swojej plci spolecznej?
  • Odpowiedz
@xandra: Gdyby nie te Wasze baity i oświadczenia, to prawie nikt na tym portalu by nie wiedział, że dzisiaj jest jakiś post i niewskazane spożywanie mięsa.
  • Odpowiedz
@xandra: Autentyczne zasięgi KK w Polsce AD 2020 to jakieś kilkanascie procent populacji, głos takich oburzonych jak Ty sceptyków dociera do większej grupy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@xandra: Widziałem dziś post Mirka który mówił że z wiekiem zmądrzał i po prostu ma #!$%@? w co kto wierzy bo to jego indywidualna sprawa. Szkoda że wypok zamiast takich ludzi przyciąga takie dzbany jak ty XD
  • Odpowiedz
@Futsalista_cisowianka: Porzucenie religii jest jednym z praw człowieka, prawnie chronionym m.in. przez Kartę praw podstawowych, traktat lizboński oraz Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych.
Forma
W okresie starożytnym było to każde odstępstwo od wiary chrześcijańskiej[9]. Współcześnie apostazja rozumiana jest jako świadome, dobrowolne i publiczne wyrzeczenie się kontaktu z Kościołem.

Konsekwencje
Apostazja sama w sobie jest zerwaniem komunii (łączności) z Kościołem i ekskomunika następuje automatycznie na mocy samego prawa kanonicznego. Apostazję można
  • Odpowiedz
@xandra: jadam mięso 1 czy 2 razy w tygodniu. Dla mnie to nie problem wytrzymać bezmięsne dni, mam takich dni, jak wspomniałam 5 lub 6 w tygodniu:) mięso nie jest tak zdrowe,jak się wydaje
  • Odpowiedz
@xandra: powiem tak. Dopóki ktos mi sie nie #!$%@? do talerza to mam to gdzieś kto co robibi i z jakiego powodu. Śmieszne natomiast jest to ze ja jako gimboateusz wiem lepiej(przynajmniej od katoli u mnie w pracy) po co jest post i że chodzi o symbol i ze z szacunku powinni sobie odmówić luksusu. I mialo to sens w czasach kiedy mieso bylo drogie i uważane za luksus na specjalne
  • Odpowiedz
@Jswgecz5: Nie jada się mięsa w środę popielcową bo to towar luksusowy? Chyba dalej nie wiesz ocb w środzie popielcowej...

Nie że prezentuję #!$%@? katola bo nie wierzę a na śniadanie dzisiaj #!$%@?łem kanapkę z szyneczką a o środzie popielcowej dowiedziałem się od współpracownika który zapytał: "w środę popielcową szynke wsuwasz?". Swoją droga to nawet nie wiedziałem że dzisiaj środa popielcowa, co nie zmienia faktu że szynka na kanapkę i tak
  • Odpowiedz
To chyba chodzi o rozpoczęcie czasu umartwiania się, rozmyślania i poddawania samego siebie próbie.


@MusztardowyTygrys: otóż to i dlatego rezygnuje sie przyjemności na rzecz postu. kiedys przyjemnością bylo wlasnie przygotowanie wyjatkowej potrawy z miesa ktore bylo drogie. Teraz uwazam ze na znak postu powinni rezygnowac ze swoich uciech takich jak zabawa, alkochol czy papierochy zaleznie co kto woli

  • Odpowiedz