Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKamil230: z obligacjami rządowymi polecam ostrożnie, niby bezpieczne ale cholera wie co jeszcze mogą #!$%@?ć. Wszystko jest możliwe w tym gównie
  • Odpowiedz
@ebpttk: Jak coś się rypnie w naszym kraju z dykty, to obligacje będą ostatnią rzeczą, na której bankrutujący (potencjalnie) rząd położy ręce. W pierwszej kolejności będą rachunki bankowe, wszelkie konta oszcz, lokaty, później majątek spółek skarbu państwa, a na końcu obligacje rządowe. Z tej racji, że obligacje są kupowane przez banki międzynarodowe i rządy innych krajów. To będzie oznaczało ostateczny brak wypłacalności i zamknięcie wszystkich linii kredytowych.

@PanKamil230:
  • Odpowiedz
@janek1234: Dziękuje za wyczerpujący komentarz. Szczerze powiedziawszy nie mam jeszcze takiej wiedzy żeby pchać się w zarabianie na lokatach obligacjach i akcjach. Moim głównym planem jest po prostu zredukować straty przez inflacje. Może dobrym pomysłem będzie wrzucić część na obligacje 3-5 letnią resztę na krótszą.
  • Odpowiedz
@PanKamil230: Złoto będzie teraz spadało bo koronawirus zaatakował kraje starej unii. Ludzie będą wyprzedawać swoje złoto, żeby zaopatrzyć się w ciągle drożejące środki bakteriobójcze, maski itp. Same Włochy mają 2450 ton złota, (500 ton więcej niż Chiny), Włochy będą wyprzedawać część swojego złota, żeby ratować swoją gospodarkę. Ja bym wymienił swoje złocisze teraz na franka szwajcarskiego bo tam właśnie będzie uciekał kapitał, a gdy sytuacja z wirusem będzie się uspokajać
  • Odpowiedz
@PanKamil230: Szwajcarska gospodarka będzie się teraz dobrze trzymać w porównaniu do jej sąsiadów. Rośnie zapotrzebowanie na wyroby medyczne, a eksport wyrobów medycznych ze Szwajcarii wynosi 26,4% ich totalnego eksportu. Z kolei kolejne 5,5% ich eksportu to aparatura medyczna.
  • Odpowiedz