Wpis z mikrobloga

#iptv #teleelevidenie #plusx
Może się ktoś wypowiedzieć jak to jest z legalnością korzystania ze źródeł typu teleele czy plusx? ktoś tu się wcześniej wypowiadał, że nielegalne jest streamowanie, ale samo oglądanie/korzystanie już nie... oczywiście, wg mnie jest to naciągane, ale może ktoś lepiej zna temat?
Wczoraj w mediach (internetowych) była dość spora nagonka na serwisy iptv i wspominali o karach dla oglądających.
Ja ostatnio na próbę wziąłem plusx, potem teleelevidenie, ale realnie korzystam z tego może 15 minut w miesiącu, bo i tak leci cały czas Netflix/YouTube/HBO Go...
Co Wy o tym myślicie?
  • 15
@jedermann: Ktoś kiedyś próbował ze mną dyskutować na ten temat ale mu nie wyszło. Wmawiał mi, że odbieranie jest karalne bo istnieje art. 7 ust. 1 Ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną.

Tyle, że on mówi:

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posiada lub używa urządzenie niedozwolone, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Czy wg Ciebie TV lub Mi Box jest urządzeniem niedozwolonym? No raczej
@jedermann: Tak samo jak powiesz ze Oglądanie filmów na zalukaj jest nielegalne Ale jak? można oglądać nie można udostępniać a IPTV działa na oglądaniu ps temat z artykułu jest o sharingu a nie iptv
@jedermann: nic nie mysla, uspokoj sie
chociaz fakt najgorsze sa te janusze z boxem kodi, to jest taka sama plaga jak wtedy kiedy byla moda na odtwarzacze z divixem
dla kogos sa te kanaly discopolo, 200 polackich kanalow i same gowno

nie chwal sie, nie rob duzego ruchu sieciowego to nikogo to nie bedzie interesowac
@jedermann: Moim zdaniem dopóki będą kupować syf od solorza gdzie w najbogatszym pakiecie ani hbo ani sportu to będzie jak teraz czyli niby nie wolno ale każdy ma. 15 cbl teleele=u solorza 200+cyrograf 24 miesiące na wydzwanianie o 2 w nocy ze zalegasz 5 groszy. Jak mu spadnie hajs to zrobi takie lobby że natychmiastowo wprowadzą ustawę co będzie ścigać za iptv 5 lat wstecz
@jedermann: @slash83 wracam do tematu iptv. Czytam właśnie artykuł
https://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/52251-nielegalnie-udostepnial-telewizje-satelitarna.html w którym piszą, że niby odbiorca tego typu źródeł tv też odpowiada karnie i powołują się na artykuł 7.2. Przeglądam go i brzmi tak :

Jeżeli sprawca używa urządzenia niedozwolonego wyłącznie na własne potrze￾by, podlega grzywnie.

Nie jest zatem tak, że ten punkt odnosi się do punktu 1 czyli do osoby udostępnieniającej iptv?

Na stronie https://pl.unedose.fr/article/what-is-iptv-and-is-it-legal zaś jest napisane :

Oglądanie
@nubia88: Ale TV czy TVBox nie jest urządzeniem "niedozwolonym". Jakbyś miał jakiś nielegalny dekoder co łamie zabezpieczenia to co innego, tu otrzymujesz sygnał, który 'łamie' ten co Ci to dostarcza.