Wpis z mikrobloga

@Internetowy_Archiwista I po co te złośliwości? Chyba nie zrozumiałeś mojego komentarza. Nie odnosiłem się do zdolności intelektualnych autora wpisu ani wielce szanownej elity internetu, tj. wykopków. Wskazywałem na działanie w owczym pędzie, bez zastanowienia, bez wyszukania informacji w internecie, który jest obecnie powszechny. Tu nie chodzi o skomplikowaną analizę prawną, a o umiejętność radzenia sobie z problemem i czytania ze zrozumieniem, a w tym - niestety - tkwi problem.
Tak na
  • Odpowiedz
@Polanin W urzędach też wielu ma problemy z logicznym myśleniem, a o interpretacji przepisów nie wspomnę. Wielu urzędników wręcz nie zna dokładnie przepisów, na których pracuje, a swoje czynności wykonują na podstawie instruktażu przełożonych lub bardziej doświadczonych pracowników. Sami często nie aktualizują wiedzy tylko liczą na wytyczne z góry i polecenia przełożonego. Znam temat od środka.
  • Odpowiedz
@shitman6: niby tak ale wszyscy żyjemy w tym samym kraju, tutaj nic nie jest oczywiste i będziesz miał problemy, z których bez prawnika się nie wyplączesz, stracisz czas i pieniądze mimo, że miałeś rację
  • Odpowiedz
@shitman6: No to nie rozumiem czemu dla Ciebie jest dziwne, że obsługa w urzędzie nie do końca wszystko ogarnia i bazuje na procedurach wewnętrznych i doświadczeniu starszych stażem. Oczywiście, że w idealnym świecie powinni znać wszystkie przepisy, które ich dotyczą, ale przecież to nie są prawnicy. Nie wszyscy są w stanie ja poprawnie zinterpretować. Mają zadanie wykonywania jakichś tam standardowych czynności, a jeśli coś wymaga specjalnej uwagi to zwykle idzie
  • Odpowiedz
@open_or_die dlatego jeździłem na "niemieckich" blachach bez legalizacji przez ponad rok xD policja zatrzymała mnie 4 razy, 3 razy za blachy, dwa pouczenia i jeden mandat 1 punkt i 50zł za brak dokumentów, raz za spaloną żarówkę świateł mijania, ale wymieniłem na miejscu i puścili bez gadania nawet się tablicom rejestracyjnym nie przyglądali, przerejstrowałem w końcu ale twardy dowód od czerwca 2019 nadal leży w urzędzie bo mam uczulenie na nich
  • Odpowiedz
przychodzi się wg terminu z internetowego systemu rejestracji


@rajman: powodzenia życzę, w Poznaniu w wydziale paszportowym numerki na każdy kolejny dzień (jakieś 30-40d do przodu) są wybierane parę minut po północy jak można się na kolejny dzień rejestrować, z wydziałem rejestracji pojazdów potrafi być podobnie.
  • Odpowiedz
@open_or_die: Sprawdź czy Twój urząd prowadzi umawianie się na rejestracje online. Ja jak rejestrowałam samochód to się umówiłam na godzinę otwarcia urzędu. Przyszłam minutę przed, a tu kolejka na 20 osób. A pan z okienka sam mnie zawołał i poszłam pierwsza :) było specjalne okienko do wizyt umawianych online.
  • Odpowiedz