Wpis z mikrobloga

@CancerLight: W pierwszej chwili pomyślałem, że kpisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale faktycznie, gdybym odkrył, że to ma związek z przyrodą (np. słonecznikiem), to byłby pewnie świetny pomysł na artykuł.

Załóżmy jednak, że potrafię jedynie stworzyć wizualizację jakiejś idei (w podanym przykłądzie: sumy dwóch kolejnych cyfr) i w ten sposób pokazać, że jest w mojej idei jakiś ukryty sens. No to sam rysunek i kilka wyliczeń pewnie
@ksetlak: Masz w razie czego dowód, że byłeś pierwszy, poza tym takie myśli nachodzą jedynie niematematyków (bo matematycy wiedzą, co robić z odkryciami), a ci z kolei mają skrajnie niewielkie szanse pokazanie czegokolwiek odkrywczego. Cokolwiek cię zainteresowało, wrzuć to na mirko, w ciągu godziny zobaczy to jakiś tutejszy matematyk, wyjaśni ci, co dokładnie widzisz i że jest to fakt znany od wieków, albo obserwacja poczyniona setki lat temu.
@CancerLight: Ciąg Fibonacciego to tylko przykład. Bardziej chodzi mi o to, w jaki sposób osoba nie będąca matematykiem może dotrzeć do "świata matematyki", żeby ją poważnie potraktowano i np. żeby ktoś nie ukradł jej prostego pomysłu (prostego, bo nie zapisanego skomplikowanymi matematycznymi wzorami).

W 1963 r. spiralę Ulama potraktowano poważnie, bo narysował ją matematyk Stanisław Ulam. Podejrzewam, że gdyby na szkolnej tablicy narysował ją jakiś Stefek z liceum, dostałby jedynie od
ksetlak - @CancerLight: Ciąg Fibonacciego to tylko przykład. Bardziej chodzi mi o to,...

źródło: comment_1582669989yudpTzMKmlGhiBqpGkdZ0G.jpg

Pobierz
@ksetlak: Bardzo się mylisz. Studiując fizykę, matematykę na poważnej uczelni, nawet polskiej, ale nie na jakiejś wyższej szkole gotowania i kosmetologii, na uniwersytecie, jesteś takim sebkiem. Rysujesz coś na tablicy, nieskładnie tłumaczysz, nie masz pojęcia jak coś sformalizować, a profesorowie bardzo często widzą w tym coś odkrywczego, prowadzą cię później przez publikację, magisterkę, itd. Spirala Ulama gdyby była opisana przez dziecko, dziecięcymi słowami i wysłana na np, jakaś grupę dyskusyjną matematyków,
@cevilo: @tyrytyty: @Tadeusz_Radziwill: @CancerLight:

Przepraszam, że Was wołam, ale możliwe, że będziecie zainteresowani ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zadałem takie "głupie" pytanie na wstępie, ponieważ chyba mam sposób na faktoryzację niektórych liczb i nie mam pojęcia, czy taka metoda jest znana.

Na poniższej liście znajdują się liczby z zakresu 1-1000, których dzielniki można bez problemu wyliczyć za pomocą tej metody.

Tych liczb jest sporo, ale
@CancerLight: Z opisaniem metody jest mały problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu wkleiłem tylko wyniki, czyli liczby, które od razu, już w pierwszym etapie można rozbić na dzielniki.

A to nie wszystkie liczby w zakresie od 1 do 1000, które da się rozbić za pomocą tej metody.