Wpis z mikrobloga

bo widzę że nie rozkladasz na największą możliwą ilość dzielników i ani przy użyciu największego dzielnika


@CancerLight: No właśnie rozkładam za pomocą pierwiastka i największego wspólnego dzielnika. I nigdzie w internecie nie widzę podobnej metody, ewentualnie nie umiem przeczytać wzorów
  • Odpowiedz
8 = 8*1


@tyrytyty: No właśnie dlatego wspomniałem, że "Liczby na liście, przy których jako drugi jest wypisany dzielnik 1 (oprócz liczby 1 i 2), również da się łatwo rozłożyć, dzieląc je po prostu przez 2, ale nie chciało mi się pisać formuły w Excelu" ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Czyli za pomocą mojej metody nie umiem w pierwszym etapie rozłożyć liczb 3,5,7,11,13,15,17,19,23,29,31,35,37,41,43,47

tych liczb nie rozłożysz, bo to liczby pierwsze xD


@CancerLight: Prawie wszystkie, bo 15 i 35 nie są liczbami pierwszymi :)
Później liczby pierwsze już nie występują tak często, ale pozorne "luki" w liczbach wyliczonych dzięki mojej metodzie nadal są. Tyle, że przynajmniej niektóre "luki" są pozorne, bo da się je uzupełnić w drugim kroku (przypatrując się
  • Odpowiedz
gdzie jest ta metoda


@tyrytyty: Tutaj będzie: https://krisblog.pl/ - wczoraj napisałem trochę, ale na razie ukryłem treść. Brakuje jednego "rozdziału", właśnie pokazującego, skąd się bierze wklejona przeze mnie lista. Mam opory przed publikacją tego w tej formie
  • Odpowiedz
@tyrytyty: Naprawdę potrafię to przedstawić graficznie. W załączniku jedna z grafik z bloga.

Może na pierwszy rzut oka załączony obrazek wygląda naiwnie, ale myślę, że da się z tej metody coś wykrzesać.

Mam na myśli to, że może algorytm oparty na tej metodzie będzie ciut wydajniejszy niż inne algorytmy, a przynajmniej nie będzie pomyłką na zasadzie, że najpierw 1 pomnożyłem przez 2, a potem podzieliłem przez 2 i się cieszę,
ksetlak - @tyrytyty: Naprawdę potrafię to przedstawić graficznie. W załączniku jedna ...

źródło: comment_1582840016sIEEdrTVri2yuMhGTjXBTr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Białe pola na tym diagramie to "luki" na liście powyżej. Ale prawdopodobnie da się je właśnie wyliczyć, przyglądając się wielokrotnościom tych liczb-"luk".
  • Odpowiedz