Wpis z mikrobloga

@Smugller: Odstęp między nowymi częściami GTA zwiększały się do tej pory, a teraz dochodzi GTAO, które jest kurą znoszące złote jaja. W tym roku co najwyżej zapowiedź GTA 6. Według mnie premiera nowej części nie wcześniej jak 2022, a nawet później jeśli będą debilami i znowu będzie najpierw na konsolach nowej generacji, a pewnie rok później PC. Wyłączność to idiotyzm i kupczenie klientów, patrzę na was Sony i Nintendo...
@mat759: dlaczego debilami? Ms czy Sony posmaruja w #!$%@? hasju byle by ta gra nie wyszła za szybko na PC, a rockstarowi taki stan rzeczy jest na rękę bo ograniczają w ten sposób starty na piractwie
Robią tak chyba od gta iii wiec mocno bym się zdziwił gdyby nie było min. półrocznej obsuwy względem wersji konsolowej
@sebool12: Polityka wyłączności jest anty konsumencka, a ja jestem klientem, któremu ta zachłanność korporacji się nie podoba. Niestety masz rację i raczej premiera na PC będzie około rok później. Gardzę takim podejściem, bez względu na jego formę. Jak dla mnie WSZYSTKIE gry mogłyby wychodzić na WSZYSTKIE platformy, niech gracz decyduje na czym chce grać i w co. Jeszcze grom Sony da się zazwyczaj znaleźć jakiś zamienniki, tak Nintendo robi dość unikalne
@JakovKarnic: Rynek wtórny gier konsolowych jest podobny do piractwa z perspektywy twórcy gry. Piractwo gier PC jest częściowym powodem wyłączności gier na konsolach. Według mnie największy powodem są oczywiście pieniądze. Sony płaci studiom za to że gra jest dostępna tylko na ich platformie. W przypadku Nintendo wygląda to trochę inaczej, bo robią gry tylko na swoje platformy, bo najwidoczniej tak im się bardziej opłaca.
@mat759: w zamierzchłych czasach (czyli ponad 5 lat temu, ludzie także kupowali bardzo często gry na płytkach, które można było wymieniać. Nie jestem jakiś stary, bo rocznik 93, a miałem dość sporą kolekcję pudełek z grami powiedziałbym normalnymi (ponad 20-30), przez niemal wszystkie cdactiony po gry dodawane nawet do gazety wyborczej (dzięki nim poznałem paradox interactive).