Wpis z mikrobloga

Czy jest może jakiś mirek który miał do czynienia zarówno z monitorem 4k 60 hz jak i 1440p 144hz.
Mam ogromny dylemat bo 144hz ponoć jest lepsze do gier, ale jednak mimo wszystko większość czasu używałbym go do oglądania filmów/czytania a granie byłoby małym procentem. Najtańszy monitor który zrobi to i to to kwestia 3.5k więc odpada, bo wcześniej wymienione chodzą za 1-1.5k. Co byście mi polecali? Czy faktycznie 144hz robi aż tak dużą różnicę że warto oddać ostrość 4k? Dodam że mam zdrowy wzrok i z wyliczonych według wzoru uwzględniającego odległość od monitora, jego wielkość itp faktycznie miałbym z 4k korzyści. #pc #pcmasterrace #60fps #monitory
  • 10
@opaquemist: 1440p 144Hz to jest typowy monitor do grania na mocnym sprzęcie. Jeśli granie ma być dodatkiem, to weź sobie jakieś 1440p 75Hz, zaoszczędzisz przy okazji. 4k warto moim zdaniem dopiero jak chcesz monitor 32 cale, do 27 według nie ma sensu za bardzo

No i jeśli chcesz grać na tym w najnowsze gry to bez zestawu z mocnym prockiem i chociaż RTX 2080 nie podchodź

Sam mam 1440p 144Hz i
@opaquemist: ja mam 2x 144Hz 32 WQHD HDR.
tak, 144Hz robi ogromną różnicę, przez 10lat używałem tylko 60Hz.
Potem kupiłem iPada z 120Hz ekranem i było dziwnie, potem monitor duży przy którym początkowo prawie wymiotowałem bo było tak sztucznie płynnie.
Teraz nie wyobrażam sobie korzystania z czegokolwiek bez High Refresh Rate.
Dlatego mam 2080ti.
@opaquemist: do jakich gier chcesz używać? jeżeli większość czasu to filmy i czytanie to zdecydowanie monitor 4k. nie wiem jak Ci wyżej, ale ja miałem okazję korzystać i z monitora 1440p 144 i 4k 60. obraz 4k to bajka, a szybka predkosc odswiezania do niczego Ci sie nie przyda, o ile nie jestes hardkorowym graczem w csa czy innego overwatcha. W takiego wiedźmina zdecydowanie bardziej wolę grać w 4k i podziwiać