Wpis z mikrobloga

Dziś 67 rocznica zamordowania gen. Augusta Fieldorfa ps. „Nil” przez sowieckich kolaborantów. Czytam sobie troszeczkę o nim. Na marnym źródle jakim jest wiki, no ale to tak na szybko. Sprawdzam kim były osoby, które wg wiki zostały oskarżone w procesie rozpoczętym w 1992 przez Główną Komisję Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Helena Wolińska
Beniamin Wejsblech
Paulina Kern
Maria Gurowska
Bronisław Malinowski
Mieczysław Szymański
Emil Merz
Gustaw Auscaler
Igor Andrejew

Na te 9 osób, mi udało się w 2 minuty znaleźć informację, że 5 a raczej 6 osób było pochodzenia żydowskiego. W przypadku 2-óch nie znalazłem żadnych informacji na ich temat, zero odpowiedzi w google (są wyniki o zapewne innych osobach o tym samym nazwisku), a w 1-dnym przypadku brak informacji o pochodzeniu żydowskim, za to informacje o rosyjskim, co jednak nic nie wyklucza.

Córka śp. generała stwierdziła natomiast, że wszyscy prokuratorzy i sędziowie którzy skazali jej ojca były pochodzenia żydowskiego. Nie wiem czy miała na myśli całą wymienioną grupę (nie licząc zapewne dwójki ławników ze wskazanej ze mnie listy), bo w tym procesie oskarżono osoby zaangażowane w bodaj dwa różne procesy, w tym w sądzie najwyższym. Ale może miała na myśli wszystkich, a może nawet jeszcze szerszą grupę osób niż powyżej wypisałem z wiki.


#historia czasy po #iiwojnaswiatowa #2wojnaswiatowa #zolnierzewykleci #zbrodniekomunistyczne #zydzi
MattJedi - Dziś 67 rocznica zamordowania gen. Augusta Fieldorfa ps. „Nil” przez sowie...

źródło: comment_15825744145wRL37Lx16r9j58Jw2HMnE.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MattJedi: Igor Andriejew pochodził ze spolszczonej rosyjskiej rodziny. Bronisław Malinowski i Mieczysław Szymański z tego co wiem byli polskiego pochodzenia. Reszta wymienionych pochodziła z żydowskich rodzin.
Żydzi raczej nie dostawali na imię Igor. Nazwisko Andriejew też jest raczej niespotykane wśród Żydów. W ogóle to Andriejew nie miał żadnych związków z ruchem komunistycznym i dopiero w 1948 został członkiem partii.
  • Odpowiedz
@Trojden: Przecież mówiłem że o ławnikach (Malinowski i Szymański) nic nie znalazłem, a córka śp. generała Fieldorfa mówiła o sędziach i prokuratorach, co zaznaczyłem. Co do Andriejewa też powiedziałem że nie znalazłem informacji o pochodzeniu żydowskim (tylko ruskim), ale zaznaczyłem że szukałem jedynie dwie minuty, czym chciałem zwrócić uwagę na to, że szukałem krótko.
  • Odpowiedz