Wpis z mikrobloga

@gregdostres: Na tej samej zasadzie można zadać pytanie czy gej gwałciciel powinien być umieszczony w męskim zakładzie karnym/lesbijka gwałcicielka w kobiecym?
Bo przecież chodzi o ochronę potencjalnych ofiar, prawda?
@gregdostres:

Płeć to nie orientacja. Fundamentalnie mylne rozumowanie.

Ale jakie to ma znaczenie? Nie chodzi ci o ochronę potencjalnych ofiar? Jeżeli chodzi o coś innego to chyba źle zrozumiałem cel tego pytania.

Jakim kluczem rozmieszczane są np. seryjni zabójcy?

Nie mam pojęcia, czemu mi zadajesz takie pytanie?
@Ptrg:

Bez oporów umieściłbyś biologicznego samca skazanego za gwałty w więzieniu dla kobiet? Bo by twierdził, że czuje się kobietą? To może od razu zróbmy więzienia koedukacyjne, skoro nie ma to znaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gregdostres:

Bez oporów umieściłbyś biologicznego samca skazanego za gwałty w więzieniu dla kobiet?

Nie wiem, jeżeli więzień stanowi zagrożenie dla ogółu populacji to i tak powinien być izolowany.
Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie należałoby odpowiedzieć na kilka innych. Co z osobami trans jako ogół?
Zwłaszcza takimi które są po medycznej tranzycji lub są w trakcie. Co ma decydować, obecna sylwetka/budowa ciała, chromosomy, genitalnia, płeć wpisana w dowód, płeć z którą
Potem dość związanym przypadkiem jest pytanie które zadałem wyżej, co należy robić z homoseksualnymi gwałcicielami? Pakować ich do więzień z osobami tej samej płci czy jednak z osobami przeciwnej płci?


@Ptrg:

Pytanie kuriozum.
@gregdostres: Dlaczego?
Jak podejrzewam, jesteś przeciwny umieszczenia "biologicznego samca skazanego za gwałty w więzieniu dla kobiet" bo obawiasz się gwałtów. Nie obawiasz się tych gwałtów w przypadku homoseksualnych gwałcicieli?
@Ptrg: kobiety prawie gwałtów nie popełniają, większość brutalnych przestępstw to też sprawa mężczyzn, a ty chcesz wsadzać do więzień facetów, którzy, nagle, gdy są skazani za gwałty, odkrywają, że są trans? to na pewno szczery coming out, a nie to, że chcą uniknąć trudnych warunków w męskim więzieniu, bo to dla nich oczywiste, że w kobiecym więzieniu kobiety ich nie pobiją ani nie zgwałcą. bruh
@lubiedziady:

kobiety prawie gwałtów nie popełniają, większość brutalnych przestępstw to też sprawa mężczyzn

Większość nie znaczy wszystkie, ale jak wyżej, skoro istnieje możliwość kolejnych gwałtów to gdzie wrzucać homoseksualnych mężczyzn gwałcicieli?

a ty chcesz wsadzać do więzień facetów, którzy, nagle, gdy są skazani za gwałty, odkrywają, że są trans? to na pewno szczery coming out, a nie to, że chcą uniknąć trudnych warunków w męskim więzieniu,

A gdzie napisałeś, że chce?XD
@Ptrg: ok sorry za pochopne wnioski. osobiście uważam, że osobom, które mają diagnozę od lekarza/psychologa i przechodzą tranzycję, dostęp do miejsc dla swojej preferowanej płci i zmiana płci w dowodzie, należy się jak psu zupa. problemem dla mnie byłby absolutny brak gatekeepingu w miejscach typu więzienia. diagnozę pewnie czasem trudno dostać, bo są długie kolejki, uprzedzeni lekarze albo, w niektórych krajach, prywatna opieka zdrowotna, więc też się skłaniam do tego, żeby