Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Już prawie koniec lutego a ja dalej nie otrzymałem aneksu do umowy z podwyższeniem minimalnej.
Na pasku za styczeń dalej mam poniżej 2600.
Do kiedy pracodawca ma czas żeby podnieść minimalną?
Iść do szefa czy od razu uderzać do PiP?

#pracbaza #prawo #januszex

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania Generalnie nie ma znaczenia ile masz na pasku zasadniczej, liczy się cała kwota brutto. Ma być co najmniej w wysokości minimalnej a czy będzie to w postaci premii uznaniowej czy wyrównania do minimalnej, to nie na znaczenia.

Zobacz jeszcze, co masz wpisane na umowie, czy jest wpisana konkretna kwota czy coś w stylu "w wysokości minimalnego wynagrodzenia"
Ma być co najmniej w wysokości minimalnej a czy będzie to w postaci premii uznaniowej czy wyrównania do minimalnej, to nie na znaczenia.


@taktoto: ma bardzo duze znaczenie. Premie uznaniowe nie wliczaja sie w kwote ktora ma spelniac wymogi pensji minimalnej.
każda premią uznaniowa jest elementem wynagrodzenia. Nie wliczają się premie jubileuszowe, wyróżnienia.

To chyba wszystkie artykuły mają ten błąd ¯\(ツ)/¯


@taktoto: jest elementem wynagrodzenia ale nie wlicza sie do wynagrodzenia minimalnego. Jesli zawarlbym umowe z toba gdzie zapisalbym "podstawa 5zl miesiecznie a premia uznaniowa 4000zl miesiecznie" to jest to umowa ktora nie spelnia wymogow placy minimalnej. Premia uznaniowa nie jest zobowiazujaca a placa minimalna powoduje ze pracodawca MUSI pracownikowi wyplacic adekwatne
@karer nie jest zobowiązująca, ale jeśli pracodawca jej nie przyzna w minimum, żeby sięgnęła ustawowej, to i tak musi dać tzw. wyrównanie do minimalnej.
Wszystkie źródła podają, że lista składników na 2020 rok zawiera też uznaniową i nie jest ona w wykluczeniach.
nie jest zobowiązująca, ale jeśli pracodawca jej nie przyzna w minimum, żeby sięgnęła ustawowej, to i tak musi dać tzw. wyrównanie do minimalnej.


@taktoto: pensja minimalna ma byc zapisana w umowie. To wyrownanie o ktorym mowisz to NIE JEST PREMIA UZNANIOWA. W samej umowie ma byc zapis zgodny z pensja minimalna.

OP pytal sie o aneks ktorego nie dostal a MA DOSTAC. To ze ma miec wyplacona pensje ktora spelnia wymogi
Dlatego mu napisałam, żeby to sprawdził


@taktoto: vs to co napisales: "Poniżej 2600 masz zasadniczej czy z premiami?"

Wybacz ale pytales sie o cos innego niz teraz mowisz.
@karer na pasku. Odpisałam mu na odpowiedź w innym wątku w anonimowych gdzie mnie "zawołał" (pewnie też założonym przez niego i się pomylił, bo tamten wpis był na całkiem inny temat)