Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, niech ktoś mi powie jaka jest przewaga stosowania #qnap albo innego nasa jeżeli się ma na chacie wydajna stacjonarke która i tak chodzi 24/7. Pomijam już to fantastyczne wsparcie klienta i ddns który jakoś u mnie nie działa. Pozostałe usługi jak serwery plików czy dlna przecież tak samo można na kompie uruchomic a za cenę qnapa kupić dobry UPS i jeszcze kupa kasy zostanie #pcmasterrace #komputery #serwery
  • 11
@rosso_corsa: zużycie prądu, też jest zdecydowanie mniejsze, bo nie podtrzymujesz od groma niepotrzebnych do zadania komponentów. Dodatkowo, jak kolega wspomniał, gotowe, dedykowane i zoptymalizowane do właściwych zadań oprogramowanie. Poza najniższymi modelami, kieszenie hot swap, które docenisz, jak coś walnie. Już nie wspomnę o wyższych modelach, gdzie w grę wchodzą zintegrowane wielokrotne łącza, redundancyjne zasilanie. Można by wymieniać wiele. Oczywiście, można Sobie postawić linuxa na starym kompie, spędzić dzionek na konfigurowaniu i
@rosso_corsa: Gotowe rozwiazanie, które działa out of the box, z dedykowanym OS i marketem wspieranych aplikacji. Mniej pałowania z konfigami, googlami godzinami bo coś działa, nie laczy sie etc. do tego zewnetrzne urzo, niezależne od PC pobierajace 20 a nie 200W, które stawiasz w szafie i zapominasz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grafixautozine: @jurek-gagarin: @zomerstm: dedykowane oprogramowanie jest zgadzam się, tylko że wszystkie funkcje działają mniej wydajnie niż na kompie. Hot swap można w pc też zrobić, trudniejszy konfig na pc ale co do zużycia prądu to Was zdziwię bo mój nas na 4dyskach bierze średnio 20w kiedy stacjonarka bez monitora w idle bierze 25w
@rosso_corsa: no i tu jest sęk - jesteś tak przekonany do Swojej racji, że Twój post to taki bardziej trolling. Ja osobiście, ze 20 lat temu, też pewnie stawiałbym osobnego kompa i się w to bawił, dla zabicia czasu. Obecnie, pewnie w czasie który bym na to poświęcił, mógłbym popracować, za co kupiłbym małego NAS'a, rozpakował i o nim zapomniał. Dodatkowo, wiem, na pewno w przypadku QNAP, że jak mi coś
@rosso_corsa: I jest tak jak mowisz.
Obecnie moj Q sluzy za magazyn na dane, a aplikacje i programy hostuje na starym pc na i5. Fakt jest taki ze jak chcesz postawic jakas chmure, jakis serwer do gry to potrzebujesz Qnapa za 6000zl zeby wydajnosciowo zblizyc sie do mojego starego rumpla ktory warty jest z 800-1000zl.

Qnap
+ maly, cichy, zoptymalizowany do pracy ciaglej.
+ hot swap
+ support ktory realnie pomaga
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawliko: no tak właśnie się zacząłem zastanawiać kiedy chciałem odpalić sobie torrenty, zaczęło się mnóstwo kłopotów z tym po czym wlasciciele qnapow zaczęli mi doradzać abym dołożył 1600zl i coś kupił z dockerem. Myślę kurde to ja mam wywalać tyle kasy żeby kupić urządzonko które będzie udawało pełnoprawny komputer? Wiem że hot swap to przyjemna sprawa ale wywalać tyle kasy żeby raz na 3 lata przyjemnie wymieniało się jeden dysk? Nie