Wpis z mikrobloga

Robi się naprawdę bardzo źle dla #gospodarka #swiatowykryzys2020 . Chińczycy nie chcą wracać do pracy, dostawca Apple Foxconn oferuje pracownikom 7000 juanów (prawie 4000 PLN) za sam powrót do pracowania i dalsze bonusy w ciągu 55 dni. Tylko 34-38% chińskich pracowników, którzy przyjechali na Święta Nowego Roku w rodzinne strony, powróciło do miast, gdzie pracowali na co dzień.
#chiny #koronawirus
  • 11
  • Odpowiedz
@Escitalopram: Aż oczy mi się świecą na samą myśl, że ta machina niewolnictwa mogłaby upaść przez koronawirusa. Pozostaje kupić popcorn (póki jeszcze jest w sklepach xD) i oglądać jak się rozprzestrzenia strach wśród zwykłych pracowników i to sprowadza na dno nieludzkie korporacje. No ale ja jestem antykapitalistą. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@grim_fandango: Jak przez dwa miesiące sytuacja nie wróci do jako takiej normy, to zacznie być problem. Póki co, najwyżej wyprzeda się zapasy magazynowe, ale jak za dwa miesiące zacznie tych brakować, to będzie nieciekawie.

No chyba, że rząd Chin rozwiąże sprawę po radziecku i kałachem zagoni ludzi do pracy.
  • Odpowiedz
twór zły, pazerny do granic pojmowania, wyzyskujący ludzi jak bydło, bezwzględny, podły, bezkarny, niepokonany, no i wreszcie odczłowieczony.


No ładnie opisałeś capitalizm

@Aux_:
  • Odpowiedz