Wpis z mikrobloga

Dobra mireczki, czas zrobić listę zakupów na najbliższe pół roku w związku z #epidemia #wirus #wuhan

Moja wstępna lista:

- Latarki led/ baterie
- Nóż taktyczny
- Siekiera
- Gaz pieprzowy x5
- Leki przeciwzapalne/ witaminy/ karton środków na infekcje wirusowe/ smecta

- Maseczki chirurgiczne
- Środki higieny
- Żele odkażające
- Karton mydła i proszek do prania

- Konserwy
- Suchy prowiant
- Czekolada, karton

O czymś zapomniałem?

#pytanie #prepers
  • 17
@tomosano: ale mnie wkurza ten nowy system, gdzie enter z klawiatury telefonu wysyła posta.
Jeszcze zapas paliwa do kuchenki, a optymalnie również agregat prądotwórczy i prąd. Tabletki do uzdatniania wody.
Leki przeciwzapalne/ witaminy/ karton środków na infekcje wirusowe/ smecta


@tomosano: spirytus do odkażania i handlu, leki przeciwbólowe, wódka, kilka kartonów puszek piwa, bo na piwie można gotować więc jest to od razu nie tylko napój ale sterylna woda, świece, węgiel aktywowany, antybiotyki jeśli masz dostęp, opatrunki, zapalniczki jednorazowe na handel w postapokalipsie ;)
@MarMac: Dupa a nie uprawa, a reszta ludzi będzie grzecznie siedzieć i patrzeć jak zbierasz plony? Jeśli nie zaczniesz nocować na polu z bronią w ręku, to rozkradną Ci. Tak samo pokazuj innym i włącz głośny generator i załączaj światło, gdy inni nie mają oświetlenia... (najgłupsze co można zrobić). Pokazuj innym jak dobrze Ci się powodzi w sytuacji masowego głodu... rób tak dalej, bo warto, by byli widoczni ludzie też -
@BorysFiko: czyli lepiej zostać w mieście, gdzie jak zabraknie żywności to nic nie zrobisz i zdechniesz z głodu niż na wsi, gdzie masz miejsce do uprawy? To, że ktoś Cie może napaść jest tu problemem drugorzędnym. Jeśli umrzesz z głodu to koniec. Jeśli będziesz miał co jeść to może uda Ci się przeżyć nawet jak Cie napadną. Szczególnie, że można zorganizować jakąś formę obrony.
Tak samo agregat - nie musisz mieć
@MarMac: I jaką formę obrony zorganizujecie (wieża strażnicza, pilnowanie 24/7)? Zaraz ktoś przyjdzie do Was na plądrowanie pola i zapasów, a jak będziecie bronić, to Was opluje i gdzie kwarantanne zrobicie potem? Zrobicie podział grupy obronnej? Czym zamierzacie bronić? Bronią strzelającą? Masz zapas amunicji na chmary ludzi?

Jeśli wybuchnie histeria i głód wśród ludzi, to nikt nie będzie bezpieczny, o ile państwo nie będzie już funkcjonować.