Wpis z mikrobloga

@xaro: Kiedyś wpuściłem mojego kota z myszą, która myślałem że była martwa. Jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy mysz zaczęła biegać po salonie, a mój kotek zaczął się z nią bawić jak z zabawką xDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ediz4: Dane z recenzowanych artykułów to pieprzenie?
Można przyzwalać na miliony ofiar wśród dzikich zwierząt, bo więcej ptaków ginie od zderzeń z szybami (potrzebne źródło)? Taki średnio sensowny argument. Poza tym ptaki to tylko jedna z grup zwierząt zabijanych przez koty, źródło.
  • Odpowiedz
@okim:

Można przyzwalać na miliony ofiar wśród dzikich zwierząt, bo więcej ptaków ginie od zderzeń z szybami (potrzebne źródło)?....

A może by tak zacząć od siebie a nie zwalać winę za część ekosystemu jakim są koty? Ptaki giną głównie z powodu działalności człowieka a nie kotów - i nie tylko bezpośrednio a również przez zmniejszanie terenów siedlisk czy wręcz wycinanie krzaków w których się chowały.
e.....4 - @okim: 
Można przyzwalać na miliony ofiar wśród dzikich zwierząt, bo więcej...

źródło: comment_1582497324gPUF4olSSzP3SsEVKlaH6k.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ediz4: Pokazujesz wykres, na którym jest pokazane, że szacuje się, że wśród samych ptaków jest 500 mln ofiar rocznie. Za bardzo nie wiadomo na jakim obszarze, w którym roku, jaka była metodologia zbierania danych, ale to już czepianie się z mojej strony. To za mało ofiar, żeby podjąć jakieś działania? Nadal nie rozumiem tego 'argumentu'.

A może by tak zacząć od siebie a nie zwalać winę za część ekosystemu jakim są koty?


Kot domowy jest w Polsce gatunkiem inwazyjnym, wyrządzającym szkody rodzimej faunie, a nie częścią naszego
  • Odpowiedz
I nadal nie rozumiem dlaczego to bagatelizujesz. Poza tym posiłkujesz się wykresem z artykułu, w którym jest napisane:


@okim: A nie mogę używać tych danych w innym kontekście?

I nadal nie odniosłeś się do pozostałych zwierząt, bo ptaki to nie jedyne ofiary kotów. Tutaj źródło....

Twierdzisz że to źle że np. drobne gryzonie giną
  • Odpowiedz
@ediz4:

A nie mogę używać tych danych w innym kontekście?


Oczywiście, że możesz, ale zabawnie się robi, gdy najpierw piszesz o kotach jako naturalnej części ekosystemu, by następnie powołać się na obrazek ze źródła, w którym napisane jest, że śmierć zwierząt wskutek zabicia przez kota jest przyczyną
  • Odpowiedz
@okim:

Drobne gryzonie to nie tylko myszy, ale też badylarki, ryjówki czy chomikowate....

I tysiące lat kot żyje wokół nich i jako gatunek według Ciebie inwazyjny ich nie wybił do zera?

Razem z człowiekiem, ekspansja kota nubijskiego nie była naturalna. Na terenie Polski naturalnie występującymi kotami są żbik i ryś, zresztą dla tego pierwszego kot domowy również
  • Odpowiedz
@ediz4:

I tysiące lat kot żyje wokół nich i jako gatunek według Ciebie inwazyjny ich nie wybił do zera?


Moja opinia nie ma znaczenia w tym
  • Odpowiedz