Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie - załóżmy, że dostałem wezwanie do zapłaty za brak biletu parkowania, ale bez podpisu kontrolera, a jak próbuję się dodzwonić na infolinię administratora, to oznajmia mi, że nie ma takiego numeru. Z tego co przeczytałem w internetach, w wezwaniu do zapłaty wymagany jest podpis osoby wystawiającej, co robić? Szkoda byłoby stówy.

#kiciochpyta #prawo #rzeszow
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Karzbig: A 100 zł jest warte walki i dyskutowania? Jeśli nie, a rzeczywiście źle zaparkowałeś lub nie kupiłeś biletu, to ja bym zapłacił i o sprawie zapomniał, niż się tłuc i za 3 miesiące dostać jakieś wezwania do odkręcania, gdzie stracisz więcej czasu, niż to jest warte. Pytanie główne - czy rzeczywiście jesteś winny i zasłużyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bodziodestruktor: Na szczęście ja parkuję uczciwie ( ͡° ͜ʖ ͡°) stówa to też niemało dla studenta, ciekawi mnie aspekt prawny, czy to wezwanie bez podpisu może być potraktowane jako nieważne, ja bym już olał i zapłacił, a nie wiem czy mógłbym wygrać taką sprawę. Dodam, że ewidentnie było na wezwaniu puste miejsce "podpis kontrolera".
  • Odpowiedz
@Karzbig: To nie wiem, za Rzeszów wymądrzać się nie będę. Ja po prostu mam tak, że jak mam dostać mandat za parkowanie czy picie do 100 zł, a rzeczywiście byłem winny, to płacę, spokój u mnie cenniejszy, niż kombinowanie, żeby przyoszczędzić stówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karzbig: A lidl na Podkarpackiej, sam tam kiedyś wystawiałem żeby dorobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak masz ten świstek papieru i paragon że byłeś wtedy w sklepie wejdź na stronę City Parking Group i tam się zareklamuj to na pewno anuluja.
  • Odpowiedz