Wpis z mikrobloga

Stali bywalcy tagu wiedzą, że lubię nietypowe konstrukcje. Jak nie Raketa Kopernik to Tissot Newtimer, Nava Design Ora Lattea czy Łucz Jednowskazówkowy.

Ale teraz to już chyba przesadziłem...

Przed państwem Helbros Goofy. Zegarek mechaniczny (z naciągiem ręcznym), w którym wskazówki (ręce Goofiego) poruszają się odwrotnie niż w tradycyjnym zegarku. Produkowane były bardzo krótko. Produkcja rozpoczęła się w 1971. I w tym samym roku firma została wykupiona przez Bradley Watch Company, co też oznaczało koniec produkcji. W późniejszych latach ten design pojawiał się w zegarkach Lorusa i Pedre, ale one były już napędzane mechanizmem kwarcowym.

Na dzisiejsze standardy to maleństwo, bo ma tylko 33mm średnicy. Pasek raczej do wymiany, bo chyba jest tak stary jak sam zegarek :)

W komentarzu zdjęcie na ręce.

#zegarki #ciekawostki
m_bielawski - Stali bywalcy tagu wiedzą, że lubię nietypowe konstrukcje. Jak nie Rake...

źródło: comment_1582291403zxVHuAcDaU42N4147RQGVa.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@m_bielawski: Pal licho ta stylistyka, ale ten ruch wsteczny jest na tyle dziwny, że by mnie wkurzał. Ja się przymierzam do Timeksa że Snoopym, ale tam ruch wskazówek jest normalny.
Btw. Ten zegarek aż się prosi o komentarz "Gooby pls". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale ten ruch wsteczny jest na tyle dziwny, że by mnie wkurzał


@Del: może i ten zegarek jest dziwny, ale taki właśnie ma być #pdk

Nie no, rozumiem, że to raczej nie jest zegarek dla każdego. Sam go pewnie jakoś super często nie będę nosił. Ot, taka ciekawostka do kolekcji.
  • Odpowiedz